Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Кафедра менеджменту

 

Загальна інформація

Адреса: вулиця Старосвітська, 52, м. Миргород, Полтавська обл., 37600

Телефон: +38 095 681 59 51 (Viber),

Е-mаіl: mila280176@ukr.net, 073management@luguniv.edu.ua 

https://www.facebook.com/groups/kaf.men/?ref=share


«Жити – означає постійно над чимось працювати. Тільки так, Ви ростете та розвиваєтеся.
Ви намагаєтеся щось удосконалити чи вирішити якусь проблему. Якщо проблем немає,  немає і можливостей».

«Днем, коли ви перестанете вчитися, має бути день вашої смерті»

Іцхак Адізес

Історія кафедри починається з 1999 року коли на базі фізико-математичного факультету була створена кафедра економіки та менеджменту. Очолив кафедру доктор економічних наук, професор Саєнко Григорій Васильович. У 2000 році було здійснено перший набір бакалаврів.

У зв’язку із різким збільшенням потреби в фахівцях економічного та управлінського профілю в період роздержавлення економіки і створення тисяч суб’єктів приватної власності в Луганському національному (у той час – Луганському педагогічному університеті) університеті імені Тараса Шевченка в 2001 р. був заснований Інститут економіки та бізнесу структурним підрозділом якого стала кафедра економіки та менеджменту, яка в подальшому стала базовою для формування інших кафедр інституту.

У 2004 році було здійснено перший випуск бакалаврів зі спеціальності «Менеджмент організацій».

У 2005 році кафедра отримала назву кафедри менеджменту і в 2005 році було здійснено перший випуск спеціалістів і магістрів.

Із самого початку кафедра менеджменту формувалася під впливом динамічних  процесів розбудови наукових засад і постійного вдосконалення науки та практики сучасного менеджменту, зокрема, із використанням передового світового досвіду і з урахуванням особливостей промислової інфраструктури міста Луганськ та Луганської області.

З 2014 року, у зв’язку з проведенням АТО, кафедра менеджменту у складі Навчально-наукового інституту економіки та бізнесу разом із університетом переїхала до м.  Старобільськ Луганської області, де подальший розвиток здійснювався із урахуванням нових специфічних задач.

З березня 2022 року у зв’язку з окупацією м. Старобільську, кафедра менеджменту у складі Навчально-наукового інституту економіки та бізнесу разом із університетом переїхала до м. Миргород Полтавської області, де подальша діяльність здійснюється із урахуванням нових викликів.

Із серпня 2022 року кафедру менеджменту очолює кандидат економічних наук, доцент Людмила Зайцева.

З грудня 2023 року кафедра менеджменту була об’єднана з кафедрою документознавства та інформаційної діяльності та увійшла до складу Навчально-наукового  інститут бізнесу і менеджменту.

Місія кафедри полягає в підготовці компетентних, конкурентоздатних патріотичних бакалаврів та магістрів з менеджменту із знаннями та вміннями, необхідними для прийняття відповідальних управлінських рішень в умовах нових викликів з боку сучасного глобального інформаційного простору та регіонального середовища.

Для реалізації місії були сформовані цілі:

  • забезпечити якість освіти за освітніми програмами, що забезпечуються кафедрою менеджменту;
  • забезпечити якість освіти за ОП «Менеджмент організацій і адміністрування»;
  • інтегруватися в європейський освітній та науковий простір на базі публікації результатів досліджень у глобальних науко – метричних базах даних, стажування викладачів кафедри в закордонних закладах вищої освіти;
  • впровадження дуально-орієнтованого навчально-дослідницького процесу освіти, формування баз практик на провідних підприємствах України;
  • поєднання класичної університетської підготовки з новими інноваційними формами і методами студентоцентрованого навчання, інформаційно-комунікативної співпраці.

Освітня діяльність

У межах Навчально-наукового інституту бізнесу і менеджменту кафедра здійснює освітню діяльність за спеціальністю 073 «Менеджмент» (галузь знань 07 «Управління та адміністрування») та за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (галузь знань 02 «Культура і мистецтво») на підставі нормативно-правової бази організації освітнього процесу в ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (Положення,  Процедури забезпечення якості освіти).

За спеціальністю 073 «Менеджмент» підготовка фахівців здійснюється за освітніми рівнями вищої освіти «Бакалавр» (ОП) та «Магістр» (ОПП), за освітньою програмою першого (бакалаврського) освітнього рівня «Менеджмент організацій і адміністрування» та освітньо-професійною програмою другого (магістерського) освітнього рівня «Менеджмент організацій і адміністрування» 073 «Менеджмент» (галузь знань 07 «Управління та адміністрування»).

За результатами завершення навчання за цими освітніми програмами здобувачі вищої освіти формують компетентності та отримують програмні результати навчання.

Навчальний процес забезпечує колектив науково-педагогічних працівників, який вдало поєднує високий викладацький рівень і багаторічний досвід фахової практичної діяльності з інтеграцією в європейський освітній простір (cертифікати про стажування).

Кафедрою впроваджено сучасні підходи і практики щодо забезпечення якості навчальної діяльності здобувачів бакалаврського і магістерського рівнів за рахунок, підвищення ефективності дистанційного навчання. Викладачі кафедри є активними учасниками Школи академічної доброчесності. Викладачі кафедри менеджменту є членами  Української Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО) й інших професійних / громадських об’єднань (cвідоцтва).

Для забезпечення діяльності в підготовці фахівців укладено угоди про проходження здобувачами вищої освіти першого і другого освітніх рівнів всіх видів практик передбачених навчальним планом. З метою реалізації цього напряму у 2019 році на базі навчально-наукового інституту економіки та бізнесу створено Молодіжний бізнес-клуб ЛНУ імені Тараса Шевченка. На базі клубу проводяться зустрічі та майстер-класи з фахівцями-практиками, в яких активну участь приймають здобувачі.

Викладачі кафедри організовують відкриті лекції, що є важливою частиною академічної програми кафедри, оскільки дозволяють здобувачам розширити кругозір знань та на прикладах дослідити використання теоретичних аспектів в практичній діяльності.

За спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» підготовка фахівців здійснюється за освітніми рівнями вищої освіти «Бакалавр» (ОП) та «Магістр» (ОПП) за освітньою програмою першого (бакалаврського) освітнього рівня «Документознавство та інформаційна діяльність» та освітньо-професійною програмою другого (магістерського) освітнього рівня «Документознавство та інформаційна діяльність».

В підготовці фахівців із документознавства найважливішими аспектами є формування навичок керування інформацією в документно-інформаційних системах, досконале володіння методами аналізу й оцінки документальних потоків, технологіями й методикою збирання та обробки інформаційних потоків, пошуку інформації, аналізу й систематизації отриманого матеріалу.

Науково-педагогічні працівники в рамках розвитку освітньої діяльності та в умовах позиціонування нових інформаційно-комунікативних технологій використовують  позитивний досвід зразків національної та міжнародної вищої освіти, адаптований до потреб і перспектив сучасного інформаційного суспільства, що дозволяють модернізувати спеціальність, акцентуючі увагу на інформаційній аналітиці.

Опанування ключових освітніх компонент: управлінське документування, інформаційні бібліотечні системи та технології бібліотечної діяльності, мультимедійне забезпечення та комунікаційні технології в інформаційній діяльності, обслуговування комп’ютерного та офісного обладнання, основи електронного документообігу та електронного урядування та ін. дозволяють максимально пристосовуватися до будь-яких вимог роботодавця  на посаді:

  1. 1. Спеціаліста із документаційного забезпечення управління та інформаційно-аналітичної діяльності;
  2. 2. Організатора та виконавця у галузі інформаційної діяльності в державній і недержавній адміністративній сферах;
  3. 3. Фахівця з документно-інформаційних комунікацій;
  4. 4. Організатора діловодства;
  5. 5. Менеджера у сфері надання інформації та консультативних послуг.
  6. 6. Аналітика інформаційних ресурсів.
  7. 7. Архівіста, бібліотекаря та ін.

Навчальний процес забезпечує професорсько-викладацький склад кафедри:

за спеціальністю 073 «Менеджмент»

kolosov
Зайцева
Людмила Олексіївна
,
завідувачка кафедри, 

кандидат економічних наук,
доцент
Ляшенко
Олександра Миколаївна
,
 доктор економічних наук,
професор
Колосов
Андрій Миколайович
,
доктор економічних наук,
професор
     
  snitko  
  Снітко
Єлизавета Олександрівна
,
кандидат технічних наук,
доцент
 

за  спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

kurilo lesovets
Крохмаль
Ірина Миколаївна
,
кандидат педагогічних наук,
доцент
Курило
Наталія Олександрівна
,
кандидат педагогічних наук,
доцент
Лєсовець
Неля Миколаївна,
кандидат філологічних наук,
доцент
     

Пропозиції та зауваження усіх бажаючих долучитися до обговорення: 

бакалаврської освітньої програми «Менеджмент організацій і адміністрування» та магістерської освітньо-професійної програми «Менеджмент організацій і адміністрування»  за спеціальністю 073 Менеджмент

Проєкти освітніх програм на 2025 рік:

бакалаврської освітньої програми «Документознавство та інформаційна діяльність» та магістерської освітньо-професійної програми «Документознавство та інформаційна діяльність» за спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Проєкти освітніх програм на 2025 рік:

з метою їх удосконалення та відповідності вимогам сьогодення, просимо надсилати на електронну адресу терміном до 31.03.2025 року 073management@luguniv.edu.ua.

Моніторингове опитування гаранта

Результати громадянського обговорення:

Результати моніторингу внутрішньої системи забезпечення якості освіти:

 

Скринька довіри


Вступнику

Шановний вступнику! Вибір спеціальності 073 «Менеджмент» – шлях до розвитку лідерських якостей, навчання працювати в команді, приймати рішення та досягати бажаного результату, освоювати нові види діяльності, творчо ставитися до завдань й працювати над собою. Освітні програми навчання на спеціальності «Менеджмент» орієнтовані на підготовку висококваліфікованих та конкурентоздатних фахівців, спроможних вирішувати складні задачі у сфері менеджменту в організаціях і на підприємствах різних форм власності на засадах оволодіння системою визначених компетентностей.

Навчання за спеціальністю «Менеджмент» базується на сучасних принципах освіти і дозволяє отримати знання, які забезпечать випускникам як успішну організацію власної справи, так і вдалу кар’єру в різних сферах бізнесу.

Професорсько-викладацький склад кафедри має потужний інтелектуальний потенціал та досвід організаційно-практичної роботи на вітчизняних підприємствах. Колектив кафедри значну увагу приділяє підвищенню якості викладання на основі впровадження в навчальний процес результатів науково-аналітичних досліджень.

Випускники ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» за спеціальністю «Менеджмент» отримують диплом державного зразку, що дає широкий спектр для працевлаштування: підприємства різних галузей економіки, державні установи та приватний сектор.

Уміння управляти потребує відповідного розвитку та сучасної освіти, тому, зупиниться, ВИ потрапили за адресою!

Спеціальність 029:  Ваша кар’єра в інформаційному світі

У сьогоднішньому динамічному середовищі інформація є основою успіху. Вислів Уїнстона Черчеля: «Хто володіє інформацією, той володіє світом» акцентує на важливості професіоналів у сфері інформаційного управління. Обираючи спеціальність 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», Ви відкриваєте для себе безмежні перспективи.

Кожна організація створює та управляє документами, і саме від ефективності цих процесів залежить її успіх. Наша освітня програма «Документознавство та інформаційна діяльність» забезпечує Васс сучасними знаннями та навичками, необхідними для роботи в цій сфері.

Викладацький склад кафедри поєднує теорію з практикою, впроваджуючи новітні інформаційно-комунікаційні технології в навчальний процес. Це дозволяє підготувати висококваліфікованих фахівців, які користуються попитом на ринку праці.

Отримавши диплом ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», Ви отримаєте не лише знання, але й можливості для кар’єрного зростання.

Обирайте спеціальність 029, що відкриває нові горизонти!

Освітні програми:

Вступна кампанія 2024

Правила прийому

Моніторинг ринку праці


Наукова діяльність

Науково-дослідна робота на кафедрі менеджменту здійснюється за затвердженою державною комплексною темою «Удосконалення методів підготовки фахівців з менеджменту та методів управління організаціями, підприємствами та регіональним розвитком в умовах модернізації економіки» (номер державної реєстрації 0117U005552).

У межах даної теми кафедра проводить дослідження та виконує науково-практичні розробки за декількома актуальними напрямками, за якими отримані певні нові наукові результати

За напрямком удосконалення підготовки фахівців з менеджменту постійно досліджуються і публікуються результати впровадження в навчальному процесі  інформаційних технологій, зокрема, на основі сучасної цифровізації управління, використання елементів дуального підходу у викладанні освітніх компонентів шляхом максимального занурення здобувачів в проблематику практичної діяльності підприємств і організацій.

Протягом останніх років аж до початку широкомасштабного вторгнення Росії до України кафедра долучалася до розробки Методики обґрунтування актуальних напрямків розвитку територіальних громад (на прикладі Луганської області), зокрема, у співробітництві із організаціями  НАН України. Проведено (разом із кафедрою економіки, маркетингу та підприємництва ННіНЕБ) дослідження національних ділових культур України та Польщі на прикладі створення та розвитку територіальних громад в Україні за програмою співробітництва між Міністерством освіти і науки України та Національною агенцією (NAWA) Республіки Польща. За результатами напрацювань в даному науковому напрямку було опубліковано дві статті у виданні, включеному до наукометричної бази Web of Science.

У 2021 році кафедра приймала участь у співробітництві з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (МінТОТ) в розробці «Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року», схваленої Кабінетом Міністрів України 18 серпня 2021 року і передбаченої до запровадження після деокупації територій Донецької та Луганської областей.

У частині вдосконалення управління підприємствами і організаціями продовжуються дослідження і розробка методів прийняття управлінських рішень в умовах сучасного мінливого ринкового середовища, основні результати яких опубліковані проф. Колосовим А.М. в науковій монографії-есе «Актуальне з економіки та управління в Україні», присвяченої 100-річчу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, яке відзначалося в 2021 році.

Наукові надбання викладачів кафедри постійно впроваджуються у навчальний процес, які забезпечують освітні компоненти освітньої програми першого (бакалаврського) та освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівнів за спеціальністю 073 «Менеджмент». Удосконалення начального процесу відображається у наукових та навчально-методичних публікаціях кафедри.

Здобувачі вищої освіти долучаються до наукової роботи кафедри та постійно беруть участь у роботі науково-практичних конференцій, а наукові результати публікують у вигляді тез доповідей та статей наукових збірників.

В квітні 2024 р. в рамках проведення Днів науки в ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» разом з Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля було організовано конференцію «Актуальні виклики розвитку інформаційної діяльності в  глобальному вимірі». Проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції дозволило об’єднати праці здобувачів спеціальності 073 «Менеджмент» та  «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Матеріали конференції

Звіти з наукової роботи кафедри


Міжнародна діяльність

Кафедра менеджменту приймає участь у міжнародному співробітництві у сферах наукових досліджень, закордонного стажування та підвищення кваліфікації, підтримки на актуальному рівні освітньої та освітньо-професійної програм підготовки бакалаврів і магістрів з менеджменту.

У період 2020-2021 років кафедра менеджменту (спільно з кафедрою економіки, маркетингу та підприємництва) приймала участь у виконанні завдань Міжнародного проекту «Національні ділові культури Польщі та України: удосконалення науково-практичних основ співпраці на європейських і світових ринках» (номер державної реєстрації 0120U103807), за договором між  Міністерство освіти і науки України та Національною дослідницькою агенцією (NAWA) Республіки Польща. Метою договору було Системне дослідження національних ділових культур України та Польщі з метою розв’язання прикладних міждисциплінарних проблем міжнародного співробітництва в сфері підприємництва

У 2023 році кафедра приймає участь в укладанні та виконанні (спільно з кафедрою економіки, маркетингу та підприємництва) міжнародного договору з   Національним Центром Науки Польщі на тему «Корпоративна культура в умовах сучасної кризи: зміст трансформаційних змін як основа модифікації менеджменту».

Викладачі кафедри публікують наукові статті, у тому числі у виданнях, що входять до міжнародних наукових баз Web of science та Scopus, приймають участь у міжнародних конференціях та закордонному стажуванні щодо підвищення власної кваліфікації.

Публікації викладачів кафедри менеджменту в виданнях категорії А


Соціально-гуманітарна діяльність

Соціально-гуманітарна діяльність кафедри менеджменту зі здобувачами вищої освіти здійснюється на основі відповідних  положень.

Соціально-гуманітарна діяльність складається з комплексу заходів, спрямованих на:

  • виховання високорозвиненої особистості в дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України в умовах розвитку української державності;
  • призначення та організацію роботи едвайзерів академічних груп. Едвайзера призначають для надання допомоги здобувачам вищої освіти в налагодженні співпраці з гарантом освітньої програми, проведення індивідуальної соціально-гуманітарної роботи, здійснення зв’язків з батьками здобувачів, з’ясування / вирішення проблем здобувачів вищої освіти, надання їм консультативної допомоги тощо.
  • проведення заходів з дотримання здобувачами вищої освіти законодавства України, морально-етичних норм поведінки як в Університеті, так і за його межами;
  • збереження й розвиток корпоративної культури, що базується на кращих традиціях і здобутках університету; 
  • сприяння розвитку всебічно розвиненого, інтелігентного, соціально активного громадянина; 
  • формування культури міжнаціональних відносин;  сприяння безперешкодному доступу здобувачів вищої освіти з особливими потребами до якісного навчання, побуту, дозвілля, всебічного гармонійного розвитку; 
  • розвитку системи студентського самоврядування;  
  • підтримки талановитої студентської молоді серед здобувачів вищої освіти;  
  • створення належних умов для адаптації випускників до сучасного ринку праці та стимулювання мотивації до трудової діяльності.


Основні документи із забезпечення та регулювання освітнього процесу:

Нормативно-правова основа організації освітнього процесу в ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (Положення та Процедури забезпечення якості освіти).

 

 

 


Кваліфікаційні роботи здобувачів


Корисні посилання:
Інформація про доступні безкоштовні сервіси для перевірки робіт на унікальність та наявність академічного плагіату:

24.09.2024

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024