Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Навчально-науковий інститут математики та інформаційних технологій

 

Загальна інформація

Адреса: м. Миргород, вул. Старосвітська 52/15

Телефон: +38 099 331 92 20

E-mail: ifmit.ltsnu@gmail.com

Facebook:  https://www.facebook.com/ifmit

Положення про навчально-науковий інститут математики та інформаційних технологій Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»

Навчально-науковий інститут математики та інформаційних технологій (НН ІМІТ) створено 1 грудня 2007. Інститут є наслідником традицій та духа фізико-математичного факультету. Викладачі інституту приймають активну участь у світовому науковому житті і активно співпрацють із Precarpathian  National University named after Vasyl Stefanyk (Ukraine); University of Deusto (Spain); AGH University of Science and Technology (Poland), University of Cyprus (Cyprus); Borys Grinchenko Kyiv University (Ukraine); Pereyaslav-Khmelnytsky Hryhoriy Skovoroda Pedagogical  University (Ukraine); Pavlo Tychyna Uman State Pedagogical  University (Ukraine); South Ukrainian National Pedagogical  University named after K.D. Ushynsky (Ukraine) та багатьма іншими.

Інститут є учасником багатьох наукових  та міжнародних проектів. Останнім часом співробітники інституту приймали участь:

  • 2023-2024р. міжнародний проект співробітництва та підтримки University of Bath (Великобританія);
  • 2021-2024р – Науковий проект МОН України «Вільні структури Лоде та моноїди ендоморфізмів»;
  • 2022-2024р – Науковий проект МОН України «Виконання завдань перспективного плану розвитку наукового напряму «Математичні науки та природничі науки»;
  • 2023р – міжнародний проект G-202301-69859 – Promotion of the Cyber Hygiene E-Learning course at the State Institution “Luhansk Taras Shevchenko National University” (Фонд цивільних досліджень та розвитку США– CRDF USA) – впровадження навчальних тренінгів та модулів з кібергігієни;
  • 2023р – міжнародний проект G-202301-69860 – Integration of new Cybersecurity course into the Curriculum of the State Institution “Luhansk Taras Shevchenko National University (Фонд цивільних досліджень та розвитку США– CRDF USA) – розробка та впровадження курсу з інформаційної безпеки при використанні державних інструментів діжітилізації;
  • 2022- 2023р. – проект ПРООН № 4019-08 в межах угоди ENI/2018/398-605 – Підтримка ЄС для Сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування;
  • 2017-2021р – міжнародний проект  Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання (MoPED – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP)  в межах якого було запроваджено сучасні методи та методики навчання з використанням сучасних інформаційних технологій.
 

Завдяки активній науковій та проектній діяльності в інституту створено всі необхідні умови для організації навчальної та наукової діяльності, повністю відновлено все необхідно матеріально-технічне та програмне забезпечення (дивись http://mitc.luguniv.edu.ua/uk/node/8) та створено іноваційні умови для підготовки майбутніх фахівців з інформаційних технологій та фізико-математичних наук.

В сучасних умовах основний напрям діяльності НН ІМІТ це створення потужного інтегрованого середовища здатного надавати послуги в очному та дистанційному режимах використання всіх обчислювальних ресурсів для всіх підрозділів ЛНУ імені Тараса Шевченка, інших навчальних закладів, державних установ та підприємців.

У НН ІМІТ створено та впроваджено сучасне  інформаційне середовище, яке дозволяє всім студентам та співробітникам цілодобово   використовувати  різноманітне програмне забезпечення у віртуальному середовищі  (дивись http://mitc.luguniv.edu.ua/uk/node/11).

Завдяки створенню інтегрованої системи (дивись http://mitc.luguniv.edu.ua/uk/node/19), ННІМІТ здатен надавати всім користувачам та слухачам віртуальні ресурси  на потужних серверах (дивись  http://mitc.luguniv.edu.ua/uk/node/12)  та інших  комп’ютерах у цілодобовому режимі використання.  Для студентів НН ІМІТ існує можливість замовлення  окремих, персональних  віртуальних середовищ (Windows та Linux), які доступні з будь-якого особистого приладу (ПК, смартфон, планшет) через мережу Інтернет.

Зараз ННІМІТ поступово створює умови для забезпечення безперебійного, цілодобового режиму використання всієї обчислювальної техніки та розвитку високоякісного інформаційного осередку здатного надавати різноманітні послуги у ІТ галузі.

Таким чином, у НН ІМІТ створено:


Керівництво

 Могильний Геннадій Анатолійович,
Директор, кандидат технічних наук, доцент
+380-66-173-3850,  g.mogilniy@gmail.com
Донченко Володимир Юрійович,
заступник директора з навчальної роботи
+380-50-428-9581, ifmit.s.2014@gmail.com
   
Швець Ірина Михайлівна,
заступник директора із соціально-гуманітарної роботи,

+380-66-437-0191, irinachipenkooo@gmail.com
 Микитенко Ірина Іванівна,
секретар директорату
   
 
Фурман Олександр Андрійович,
старший лаборант
кафедри інформаційних технологій та систем 
 

 


Освітня діяльність

Спеціальності, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти в НН ІМІТ:

перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:

  • середня освіта (математика);
  • середня освіта (фізика);
  • математика;
  • фізика та астрономія;
  • комп’ютерні науки;
  • комп’ютерна інженерія;
  • інженерія програмного забезпечення.

другий (магістерський) рівень вищої освіти:

  • середня освіта (математика)
  • середня освіта (інформатика)
  • середня освіта (фізика);
  • фізика та астрономія;
  • математика;
  • комп’ютерні науки;
  • інженерія програмного забезпечення;
  • комп’ютерна інженерія.

третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти (доктор філософії):

  • математика;
  • освітні, педагогічні науки;
  • професійна освіта (за спеціалізаціями).

 

navch Освітній портал (навчальні матеріали)

 

Можливості працевлаштування

Навчання в інституті математики та інформаційних технологій відкриває широкі можливості для працевлаштування.

Комп’ютерна інженерія.Адміністратор комп’ютерних мереж; інженер з комп’ютерних систем, прикладний програміст, системний програміст, інженер-програміст, інженер-системотехнік, технік обчислювального центру, технік-програміст; адміністратор даних, адміністратор доступу, адміністратор задач, адміністратор системи.

Інженерія програмного забезпечення.Інженер-програміст, інженер з програмного забезпечення комп’ютерів; фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення; фахівець в індустрії програмного забезпечення (у тому числі для мережі Інтернет); фахівець із застосування інформаційних систем і технології (створення, супроводження та використання програмних засобів).

Комп’ютерні науки. Інженер-програміст, технік обчислювального центру, технік-програміст; інформаційний менеджер організацій і установ, банків, страхових компаній, науково-дослідницьких і вищих навчальних закладів.

Середня освіта (Математика). Вчитель закладу загальної середньої освіти, гімназій, ліцеїв, коледжів, навчальних закладів вищої освіти. Лаборант та технік, робота якого пов’язана з фізичними та інженерно-технічними дослідженнями. Фахівець обчислювальних центрів та лабораторій.

Середня освіта (Математика) з кваліфікацією «магістр середньої освіти». Вчитель математики, викладач середніх спеціальних закладів освіти; викладач закладу вищої освіти,  молодший науковий співробітник (математика).

Математика з кваліфікацією «магістр математики». Математик-аналітик з можливістю працевлаштування на посадах як  молодший науковий співробітник (математика); науковий співробітник-консультант (математика); математик-аналітик з дослідження операцій; вчитель загальноосвітнього навчального закладу; асистент, викладач вищого навчального закладу.

Середня освіта (Фізика. Інформатика).Викладач загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів, навчальних закладів системи вищої освіти; лаборант та технік, пов’язані з фізичними та хімічними дослідженнями; оператор оптичного та електронного устаткування.

Зміст навчальних програм і дисциплін

Комп’ютерна інженерія. Алгоритми та структури даних, програмування,  ООП, комп’ютерна електроніка, архітектура обчислювальних систем, комп’ютерна логіка та схемотехніка, операційні системи та системне програмування, технологія проектування комп’ютерних систем,  проектування елементів цифрових приладів, комп’ютерні мережі, організація баз даних, захист інформації, вища та дискретна математика, фізика, основи програмування  та адміністрування мереж.

Інженерія програмного забезпечення.Алгоритми та структури даних, програмування  С++, JAVA, VBA ООП, програмні системи, операційні системи та системне програмування, організація баз даних, захист інформації, вища та дискретна математика,  фізика, комп’ютерні мережі, архітектура обчислювальних систем, людино-машинна взаємодія, групова динаміка і комунікації у ІТ системах аналіз вимог до програмного забезпечення моделювання та конструювання програмного забезпечення, якість програмного забезпечення та тестування,  керування  проектами програмного забезпечення та планування їх вартості.

Комп’ютерні науки та інформаційні технології. Алгоритми та структури даних, програмування, операційні системи та системне програмування,організація баз даних, захист інформації, дискретна математика, алгебра, геометрія та математичний аналіз, теорія алгоритмів, організація та обробка електронної інформації, паралельні та розподілені обчислення, розподілені інформаційно-аналітичні системи, фізика,  комп’ютерні мережі, архітектура обчислювальних систем, організація та обробка електронної інформації.

Середня освіта (Математика). Алгебра та теорія чисел, теорія ймовірностей та математична статистика, інформатика та обчислювальна техніка, лінійна алгебра, дискретна математика, математична логіка та теорія алгоритмів, функціональний аналіз, елементарна математика та методика навчання математики, аналітична геометрія, диференціальна геометрія та топологія, математичний аналіз, диференціальні рівняння, механіка, оптика, фізика атома та ядра, молекулярна фізика і основи термодинаміки, електрика і магнетизм, методика навчання фізики, блок вибіркових професійних дисциплін та педагогічні практики з математики, фізики та методики їх навчання.

Середня освіта (Фізика. Інформатика). Молекулярна фізика, електродинаміка, електрика та магнетизм, методи математичної фізики, механіка, оптика, фізика атома, фізика ядра, квантова теорія, астрофізика, математичний аналіз, теорія ймовірності та математична статистика, програмне та математичне моделювання, педагогіка, шкільна фізика та методи її викладання, інформатика та комп’ютерна техніка, інформаційні мережі, сучасні інтернет технології, архітектура обчислювальних систем, бази даних.

Середня освіта (Математика) з кваліфікацією «магістр середньої освіти». Aлгебраїчні системи та їх застосування, вибрані питання математичного аналізу, сучасна геометрія, сучасні інноваційні методи викладання математики, логіка та методологія наукового пізнання, психологія освітньої діяльності, теорія та методика навчання осіб з особливими потребами, освітній процес у сучасних закладах загальної середньої та вищої освіти: теорія та практика, розвиваюче навчання в школі за допомогою 3D моделювання та робототехніки, науково-педагогічна i науково-дослідна практики, виконання i захист    випускної кваліфікаційної магістерської роботи.

Математика з кваліфікацією «магістр математики». Логіка та методологія наукового пізнання, сучасна геометрія, алгебраїчні системи та їх застосування, вибрані питання математичного аналізу, алгебраїчна геометрія та її застосування в криптографії, сучасна топологія, науково-дослідна i переддипломна практики, виконання i захист випускної кваліфікаційної магістерської роботи.


До складу навчально-наукового інституту математики та інформаційних технологій  входить:

  • Філіал інституту прикладної математики та механіки НАН України;
  • Лабораторія «Дослідження інформаційних систем»;
  • Навчальна лабораторія обчислювальної техніки та програмування;
  • Навчальна лабораторія мікрокомп’ютерів та мікропроцесорів.
  • Навчально-наукова лабораторія «Центр ІТ рішень» (http://mitc.luguniv.edu.ua/uk).
  • Різноманітні гуртки та дослідницька група;
  • дві кафедри, кожна з яких реалізує окремі напрями освітньої та наукової діяльності.

Кафедра інформаційних технологій та систем

Завідувач кафедри – Семенов Микола Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент.

Кафедра математики та інформатики

Завідувач кафедри – Козуб Юрій Гордійович, доктор технічних наук, професор.

 

Якість навчального процесу забезпечує високо кваліфікований професорсько-викладацький склад:

  • Могильний Геннадій Анатолійович ‒ директор інституту, кандидат технічних наук, доцент.
  • Донченко Володимир Юрійович ‒ заступник директора з навчальної роботи, старший викладач.
  • Швець Ірина Михайлівна ‒ заступник директора із соціально-гуманітарної роботи, асистент.
  • Хмель Валерій Петрович ‒ директор навчально-наукового інституту економіки та бізнесу, доцент кафедри алгебри та системного аналізу, кандидат педагогічних наук.
  • Жучок Юрій Володимирович ‒ доктор фізико-математичних наук, професор.
  • Семенов Микола Анатолійович ‒ кандидат педагогічних наук, доцент.
  • Козуб Галина Олександрівна ‒ кандидат технічних наук, доцент.
  • Переяславська Світлана Олександрівна ‒ кандидат педагогічних наук, доцент.
  • Смагіна Ольга Олександрівна ‒ кандидат педагогічних наук, старший викладач.
  • Козуб Юрій Гордійович ‒ доктор технічних наук, доцент.
  • Жучок Юлія Володимирівна ‒ кандидат фізико-математичних наук, доцент.
  • Тоічкіна Олена Олександрівна ‒ старший викладач, кандидат фізико-математичних наук.
  • Донченко Світлана Миколаївна – асистент.
  • Лахно Валерій Анатолійович- доктор технічних наук, професор.

Наукова діяльність

Наукова робота кафедри інформаційних технологій та систем складається з кількох галузей використання інформаційних технологій у різних напрямах науки, техніки, економіки й освіти: дослідження систем інженерного проектування й моделювання фізико-механічних характеристик конструкцій і виробів спеціального призначення; програмування мікроконтролерів та ПЛІС, а також розробка й моделювання систем управління спеціалізованим намотувальним устаткуванням; розробка інтегрованих інформаційно-довідкових систем на основі JAVA- технологій; розробка й дослідження навчальних WEB-порталів та створення навчальних програм гуманітарного напрямку.

Кафедра математики та інформатики підтримує наукові зв’язки з Інститутом математики НАН України, м. Київ, Інститутом прикладної математики та механіки НАН України, м. Слов’янськ, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (механіко-математичний факультет), Сумським державним педагогічним університетом імені А. С. Макаренка, Луганською обласною малою академією наук учнівської молоді та Харківським національним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди. Видається міжнародний науковий математичний журнал “Algebra and Discrete Mathematics (https://admjournal.luguniv.edu.ua). На кафедрі функціонує аспірантура з галузі 11 Математика та статистика за спеціальністю 111 Математика. Значна увага приділяється науковим дослідженням з теорії напівгруп та  універсальної алгебри, теорії дімоноїдів, теорії тріоїдів, теорії допельнапівгруп. У рамках роботи алгебраїчної наукової школи проводяться наукові семінари, в яких беруть участь досвідчені науковці кафедри, молоді вчені та аспіранти.

Викладачі кафедри підвищують рівень кваліфікації в провідних науково-дослідних установах України та активно співпрацюють з Інститутом геотехнічної механіки ім. Н.С.Полякова Національної академії наук України, Запорізьким національним університетом. Наукова робота кафедри пов’язана з дослідженнями в галузі фізико-механічних полів в полімерах, використанням інформаційних технологій в різних областях науки, техніки, економіки та освіти, зокрема: системний аналіз і моделювання технічних, економічних, соціальних та інших процесів і об’єктів; управління процесами в галузях економіки, техніки, освіти, туризму; дослідження дискретних математичних структур і комбінаторних схем; дослідження з аналізу даних в соціології, психології, педагогіки; управління якістю дистанційного навчання у вищих навчальних закладах; застосування інформаційних технологій в туристичній галузі і готельно-ресторанному бізнесі. Результати науково-дослідної роботи викладачів використовуються у викладанні інформаційних дисциплін з багатьох напрямків навчання в ЛНУ.


Соціально-гуманітарна робота

Соціально-гуманітарна робота в інституті математики та інформаційних технологій організується за напрямами:

  1. 1. Організаційно-методичне забезпечення соціально-гуманітарної роботи.
  2. 2. Соціально-психологічна підтримка та адаптація студентів до умов навчання у віддаленому доступі.
  3. 3. Інформаційно-роз’яснювальна робота.
  4. 4. Педагогічний супровід навчальної діяльності студентів.

Протягом навчального року відповідно до плану навчання проходять бесіди зі студентами про особливості навчання в умовах віддаленого доступу, про історію та традиції університету, корпоративну культуру і корпоративну єдність. Постійно підтримується зв’язок зі студентами спеціальностей ІМІТ за допомогою телефонів гарячої лінії, електронної пошти, листування у соціальних мережах. Консультування студентів проводиться в режимі онлайн та офлайн з приводу підготовки до проходження практик, екзаменів, заліків тощо.

13.11.2024

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2025