Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Кафедра інформаційних технологій і систем

 

Загальна інформація

Завідуючий кафедрою канд. пед. наук, доцент Семенов Микола Анатолійович

E-mail: nick@luguniv.edu.ua


Кафедра інформаційних технологій і систем створена на базі кафедри інформатики 04.11.2002 р. Кафедра є основним структурним підрозділом університету, який здійснює навчально-виховний процес та його методичне забезпечення, веде наукові дослідження, виконує іншу діяльність.

Головна мета створення кафедри та її завдання:

  • Фундаментальна та професійна підготовка кваліфікованих фахівців для планово-економічної, організаційно-управлінської, викладацької, аналітичної та дослідницької діяльності на підприємствах і організаціях різних галузей народного господарства і різних форм власності.
  • Організація і забезпечення навчального процесу з дисциплін кафедри, проведення виховної роботи серед студентів, виконання наукових досліджень, участь у підготовці та підвищенні кваліфікації науково-педагогічних кадрів, а також забезпечення творчих зв’язків з випускниками університету.
  • Комплексне методичне забезпечення навчальних дисциплін кафедри; підготовка підручників, навчальних посібників з використанням найбільш досконалих методів, ефективне використання сучасної навчальної техніки та лабораторного обладнання.
  • Розширення і зміцнення зв’язків із виробництвом та організаціями з питань: розвитку співробітництва в підготовці спеціалістів з інформатики; виконання науково-дослідних робіт на замовлення загоспдоговорамита договорами на співробітництво; залучення до педагогічної діяльності провідних виробничників і вчених регіону; підвищення кваліфікації спеціалістів галузей народного господарства.
  • Участь у інформаційній та науково-дослідній роботі університету: проведення наукових досліджень з найважливіших теоретичних соціально-економічних і науково-технічних проблем за профілем кафедри, проблем педагогіки вищої школи; обговорення закінчених науково-дослідних робіт, рекомендування їх до публікації; організація науково-дослідної роботи студентів, залучення їх до наукової роботи кафедри.
  • Співробітництво з однопрофільними кафедрами інших вузів України та зарубіжних вузів у навчальній, навчально-методичній, науково-дослідній роботі, а також із зарубіжними науково-дослідними установами за профілем кафедри.

Місією кафедри є створення умов, що стимулюють професійну компетенцію викладачів та студентів, необхідну для кар’єри в галузі інформаційної індустрії, а також всебічне сприяння процесу виконання місії університету шляхом постійного вдосконалення процесу використання сучасних інформаційних технологій.


Освітня діяльність

Кафедра є випусковою за спеціальностями “123 Комп’ютерна інженерія“ рівень бакалавр, “121 Інженерія програмного забезпечення“ рівень бакалавр  та “123 Комп’ютерна інженерія“ рівень магістр , “121 Інженерія програмного забезпечення“ рівень магістр.    

Студентам викладаються такі навчальні дисципліни:

  • алгоритми та методи обчислень,
  • програмування,
  • комп’ютерна електроніка,
  • архітектура комп’ютерів,
  • комп’ютерна схемотехніка,
  • периферійні пристрої,
  • системне програмування,
  • системне програмне забезпечення,
  • автоматизація проектування комп’ютерних систем,
  • комп’ютерні системи, комп’ютерні мережі,
  • організація баз даних,
  • захист інформації у комп’ютерних системах,
  • інженерна графіка,
  • теорія електричних кіл, теорія імовірності та математична статистика,
  • програмування С++, С#, JAVA,
  • структурний і об’єктно-орієнтований аналіз та проектування,
  • алгоритми і структури даних,
  • конструювання та моделювання програмного забезпечення, тестування, веріфікування, супроводження,
  • оцінка вартості програмного забезпечення,
  • менеджмент проектів програмного забезпечення,
  • операційні системи та мережеві технології.

Більше докладно про освітні програми та їх компоненти можливо ознайомитись у відповідних розділах публічної інформації https://luguniv.edu.ua/?page_id=40212.

Навчальний процес забезпечує професорсько-викладацький склад кафедри:

Семенов Микола Анатолійович, завідувач кафедри, кандидат педагогічних  наук, доцент
Основні наукові дослідження спрямовані на розробку, дослідження та впровадження систем управління якістю дистанційного навчання.
Досвідчений викладач курсів: «Програмування», «UML», «Пропедевтика та інформаційні технології».
   
mogilniy Могильний Геннадій Анатолійович, директор Інституту фізики, математики та інформаційних технологій, доцент кафедри інформаційних технологій та систем, кандидат технічних наук, доцент.
Основні наукові дослідження спрямовані на вивчення сучасних засобів моделювання та проектування технології виробництва різноманітних конструкцій, які виготовляються методом намотування з вугле-, органо- і склопластиків.
Досвідчений викладач курсів: «Комп’ютерні мережі», «Програмування Java/jsp», «Мережеві інформаційні технології».
   
donchenko Донченко Володимир Юрійович, заступник директора Інституту фізики, математики та інформаційних технологій, старший викладач.
Основні наукові дослідження – САПР еластомерів, моделювання.
Основні дисципліни, що викладає: «Архітектура та проектування програмного забезпечення», «Моделювання та аналіз програмного забезпечення», «Об’єктні технології конструювання програмного забезпечення», «Програмування».
   
tihonov Тихонов Юрій Леонтійович, кандидат технічних наук, доцент.
Основні наукові дослідження спрямовані на розробку концепції мережі автоматизованих робочих місць для онтологізірованої навчальної системи. Побудова математичних моделей мережі АРМ.
Основні дисципліни, що викладає: «Теорія баз даних», «Клієнт-серверні бази даних», «Проектування комп’ютерних систем штучного інтелекту», «Основи системного підходу та НДР».
   
kireev Кірєєв Ігор Юлійович, кандидат технічних наук, доцент.
Основні наукові дослідження – автоматизація технології виробництва літальних апаратів на базі сучасних програмно-апаратних комплексів.
Основні дисципліни, що викладає: «Операційні системи», «Проектування комп’ютерних систем та мереж», «Розробка мікроконтролерних систем», «Основи програмування та адміністрування мереж Novell», «Проектування елементів цифрових приладів на базі ПЛІС».
   
kozub Козуб Галина Олександрівна, кандидат технічних наук, доцент.
Основні наукові дослідження – зв’язана задача термопружності конструкцій з анізотропних матеріалів; автоматизація розрахунку НДС анізотропних матеріалів і конструкцій; впровадження CAD, CAM систем при розв’язанні задач механіки твердого деформованого тіла.
Основні дисципліни, що викладає: «Сучасні CAD/CAM системи», «Спеціалізовані мови програмування», «Чисельні методи», «Емпіричні методи програмної інженерії».
   
pereyaslavskaya Переяславська Світлана Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент.
Основні наукові дослідження – розробка концепції віртуального середовища навчання студентів із застосуванням мультимедійних засобів.
Основні дисципліни, що викладає: «Сучасні технології Java», «Захист інформації», «Системне програмування та системне програмне забезпечення», «Безпека програм та даних».
   
smagina Смагіна Ольга Олександрівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач.
Основні наукові дослідження – системний аналіз процесів упровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освіту; розробка та використання автоматизованих систем організації планування навчально-виховного процесу, електронного документообігу.
Основні дисципліни, що викладає: «Аналіз вимог до програмного забезпечення», «Якість програмного забезпечення та тестування», «Сучасні інформаційні технології», «Автоматизовані інформаційні системи», «Інформатика та програмування».
Матієвський Володимир Валерійович, заступник директора Інституту фізики, математики та інформаційних технологій, асистент.
Основні наукові дослідження – кібербезпека.
Основні дисципліни, що викладає: «Захист інформації у комп’ютерних системах», «Створення Інтернет додатків на засадах PHP».
   

 


Наукова діяльність

Наукова робота кафедри носить різнобічний характер і включає декілька областей використання інформаційних технологій у різних напрямах науки, техніки, економіки і освіти:

  • дослідження ефективних способів спільної роботи і інтеграції різних операційних систем;
  • дослідження систем інженерного проектування і моделювання фізіко-механічніх характеристик конструкцій і виробів спеціального призначення;
  • розробки адаптаційних систем управління навчанням, у тому числі систем дистанційного вчення;
  • інформаційного забезпечення соціально-економічних і технічних процесів;
  • розробка і впровадження сучасних інформаційних навчальних систем;
  • розробка і моделювання систем управління спеціалізованим намотувальним устаткуванням;
  • теоретичних основ інформатики;
  • автоматизації проектування і розробки конструкцій з композиційних матеріалів;
  • розробка інтегрованих інформаційно-порадових систем на основі JAVA-технологій;
  • розробка і дослідження навчальних WEB-порталів;
  • створення навчальних програм гуманітарного напряму.

На базі кафедри працює проблемна науково-дослідна лабораторія “Дослідження інформаційних систем та електронних навчальних програм“. Активно ведуться роботи зі створення лабораторій “Мережеве програмування” та “Програмування мікроконтролерів”. Лабораторії є складовою частиною кафедри ІТС, їх створення сприяє розвитку науково-дослідної і навчально-методичної діяльності кафедри і університету в цілому.

Щороку на базі кафедри проводяться обласні олімпіади з інформатики серед школярів, студентів професійних і середньо-технічних закладів і організовується Всеукраїнська науково-практична конференція “Сучасні тенденції розвитку інформаційних технологій в науці, освіті та економіці” з 2004 року.

Основні напрямки науково-технічного співробітництва

Науково-дослідна робота зі студентами

Кафедра проводить науково-дослідну роботу зі студентами відповідно до плану НДРС кафедри. Студенти технічного напряму підготовки заохочуються до науково-дослідної роботи, особливо, під час підготовки і проведення Університетських Днів науки, підготовки наукових праць для участі в університетському конкурсі наукових робіт студентів. Студенти і магістранти приймають активну участь в науково-практичних конференціях молодих учених.

Студенти займаються дослідницькою роботою під керівництвом провідних викладачів кафедри. Результати наукової роботи зі студентами знаходять відображення в наукових статтях.

02.07.2022

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024