Кафедра інформаційних технологій і систем
Загальна інформація
Завідуючий кафедрою канд. пед. наук, доцент Семенов Микола Анатолійович
E-mail: nick@luguniv.edu.ua
Кафедра інформаційних технологій і систем створена на базі кафедри інформатики 04.11.2002 р. Кафедра є основним структурним підрозділом університету, який здійснює навчально-виховний процес та його методичне забезпечення, веде наукові дослідження, виконує іншу діяльність.
Головна мета створення кафедри та її завдання:
- Фундаментальна та професійна підготовка кваліфікованих фахівців для планово-економічної, організаційно-управлінської, викладацької, аналітичної та дослідницької діяльності на підприємствах і організаціях різних галузей народного господарства і різних форм власності.
- Організація і забезпечення навчального процесу з дисциплін кафедри, проведення виховної роботи серед студентів, виконання наукових досліджень, участь у підготовці та підвищенні кваліфікації науково-педагогічних кадрів, а також забезпечення творчих зв’язків з випускниками університету.
- Комплексне методичне забезпечення навчальних дисциплін кафедри; підготовка підручників, навчальних посібників з використанням найбільш досконалих методів, ефективне використання сучасної навчальної техніки та лабораторного обладнання.
- Розширення і зміцнення зв’язків із виробництвом та організаціями з питань: розвитку співробітництва в підготовці спеціалістів з інформатики; виконання науково-дослідних робіт на замовлення загоспдоговорамита договорами на співробітництво; залучення до педагогічної діяльності провідних виробничників і вчених регіону; підвищення кваліфікації спеціалістів галузей народного господарства.
- Участь у інформаційній та науково-дослідній роботі університету: проведення наукових досліджень з найважливіших теоретичних соціально-економічних і науково-технічних проблем за профілем кафедри, проблем педагогіки вищої школи; обговорення закінчених науково-дослідних робіт, рекомендування їх до публікації; організація науково-дослідної роботи студентів, залучення їх до наукової роботи кафедри.
- Співробітництво з однопрофільними кафедрами інших вузів України та зарубіжних вузів у навчальній, навчально-методичній, науково-дослідній роботі, а також із зарубіжними науково-дослідними установами за профілем кафедри.
Місією кафедри є створення умов, що стимулюють професійну компетенцію викладачів та студентів, необхідну для кар’єри в галузі інформаційної індустрії, а також всебічне сприяння процесу виконання місії університету шляхом постійного вдосконалення процесу використання сучасних інформаційних технологій.
Освітня діяльність
Кафедра є випусковою за спеціальностями “123 Комп’ютерна інженерія“ рівень бакалавр, “121 Інженерія програмного забезпечення“ рівень бакалавр та “123 Комп’ютерна інженерія“ рівень магістр , “121 Інженерія програмного забезпечення“ рівень магістр.
Студентам викладаються такі навчальні дисципліни:
- алгоритми та методи обчислень,
- програмування,
- комп’ютерна електроніка,
- архітектура комп’ютерів,
- комп’ютерна схемотехніка,
- периферійні пристрої,
- системне програмування,
- системне програмне забезпечення,
- автоматизація проектування комп’ютерних систем,
- комп’ютерні системи, комп’ютерні мережі,
- організація баз даних,
- захист інформації у комп’ютерних системах,
- інженерна графіка,
- теорія електричних кіл, теорія імовірності та математична статистика,
- програмування С++, С#, JAVA,
- структурний і об’єктно-орієнтований аналіз та проектування,
- алгоритми і структури даних,
- конструювання та моделювання програмного забезпечення, тестування, веріфікування, супроводження,
- оцінка вартості програмного забезпечення,
- менеджмент проектів програмного забезпечення,
- операційні системи та мережеві технології.
Більше докладно про освітні програми та їх компоненти можливо ознайомитись у відповідних розділах публічної інформації https://luguniv.edu.ua/?page_id=40212.
Навчальний процес забезпечує професорсько-викладацький склад кафедри:
Наукова діяльність
Наукова робота кафедри носить різнобічний характер і включає декілька областей використання інформаційних технологій у різних напрямах науки, техніки, економіки і освіти:
- дослідження ефективних способів спільної роботи і інтеграції різних операційних систем;
- дослідження систем інженерного проектування і моделювання фізіко-механічніх характеристик конструкцій і виробів спеціального призначення;
- розробки адаптаційних систем управління навчанням, у тому числі систем дистанційного вчення;
- інформаційного забезпечення соціально-економічних і технічних процесів;
- розробка і впровадження сучасних інформаційних навчальних систем;
- розробка і моделювання систем управління спеціалізованим намотувальним устаткуванням;
- теоретичних основ інформатики;
- автоматизації проектування і розробки конструкцій з композиційних матеріалів;
- розробка інтегрованих інформаційно-порадових систем на основі JAVA-технологій;
- розробка і дослідження навчальних WEB-порталів;
- створення навчальних програм гуманітарного напряму.
На базі кафедри працює проблемна науково-дослідна лабораторія “Дослідження інформаційних систем та електронних навчальних програм“. Активно ведуться роботи зі створення лабораторій “Мережеве програмування” та “Програмування мікроконтролерів”. Лабораторії є складовою частиною кафедри ІТС, їх створення сприяє розвитку науково-дослідної і навчально-методичної діяльності кафедри і університету в цілому.
Щороку на базі кафедри проводяться обласні олімпіади з інформатики серед школярів, студентів професійних і середньо-технічних закладів і організовується Всеукраїнська науково-практична конференція “Сучасні тенденції розвитку інформаційних технологій в науці, освіті та економіці” з 2004 року.
Основні напрямки науково-технічного співробітництва
Науково-дослідна робота зі студентами
Кафедра проводить науково-дослідну роботу зі студентами відповідно до плану НДРС кафедри. Студенти технічного напряму підготовки заохочуються до науково-дослідної роботи, особливо, під час підготовки і проведення Університетських Днів науки, підготовки наукових праць для участі в університетському конкурсі наукових робіт студентів. Студенти і магістранти приймають активну участь в науково-практичних конференціях молодих учених.
Студенти займаються дослідницькою роботою під керівництвом провідних викладачів кафедри. Результати наукової роботи зі студентами знаходять відображення в наукових статтях.
02.07.2022