Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Шевченківські дні на кафедрі початкової освіти

У межах відзначення Шевченківських днів 5 березня кафедрою початкової освіти факультету педагогіки і психології було проведено тематичний освітньо-просвітницький захід для здобувачів першого курсу.

Подія була присвячена вшануванню творчої спадщини видатного українського поета, художника, мислителя та духовного символу українського народу – Тараса Шевченка.

Метою заходу стало осмислення значення творчості Великого Кобзаря для формування національної свідомості та громадянської позиції сучасної молоді, а також актуалізація духовно-моральних цінностей, які утверджуються у поетичному слові митця.

Під час зустрічі здобувачі освіти, викладачі кафедри декламували рядки з поезій з безсмертної збірки “Кобзар”, що стала символом української духовності та боротьби за свободу. Особливу увагу було приділено актуальності шевченкового слова в умовах сучасних суспільних викликів. Як нагадування про духовний заповіт поета для українського народу прозвучали рядки:

«Свою Україну любіть,
Любіть її… во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть».

Учасники заходу також долучилися до обговорення ролі творчості Тараса Шевченка у формуванні національної ідентичності та вихованні молодого покоління. Студенти висловлювали власні міркування щодо значення поетичної спадщини Кобзаря для майбутніх учителів початкової школи, адже саме вони покликані передавати молодшим школярам любов до української мови, культури й літератури.

Проведення таких тематичних заходів сприяє формуванню в майбутніх педагогів духовної культури, національної свідомості та ціннісного ставлення до культурної спадщини українського народу.

                                                                                 

За інформацією кафедри початкової освіти ФПП

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2026