Гостьова лекція

Гостьова лекція «Політична стабільність: динамічна та стагнаційна. Політична напруга».

24 травня провідний науковий співробітник відділу політичних інститутів та процесів Інституту політичних і етнополітичних досліджень ім. І. Ф. Кураса, доктор політичних наук Ляшенко Тетяна Михайлівна прочитала лекцію в онлайн-режимі для майбутніх докторів філософії спеціальності «Політологія».

Тема лекції зумовлена тим, що сучасна ситуація в Україні   не сприяє суспільній консолідації та солідарності. Джерелом політичної напруги є: незадоволення базових потреб; інститути, що генерують насильство; фрустрація; агресія; депривація; мобілізація ресурсів.  Держава повинна здійснювати моніторинг процесу; створювати і використовувати майданчики комунікацій та інтерпретацій, але саме зараз спостерігається брак таких інститутів. Співпраця з МВФ та СБ є фактором, який, з одного боку, стимулює реформи, а з іншого – завдяки підтримці макроекономічної ситуації є фактором, який знижує політичну напругу в країні і з різною результативністю, але дає змогу проводити ряд реформ.

Дякуємо Тетяні Михайлівні за актуальну й змістовну лекцію.