Всеукраїнська конференція «Луганщина. Краєзнавчі розвідки»

Нещодавно на базі ІІМВСПН відбулася нетривіальна наукова подія.

Після річної, вимушеної перерви, викликаної повномасштабним російським вторгненням, вченими-краєзнавцями Інституту історії було проведено традиційну всеукраїнську конференцію «Луганщина. Краєзнавчі розвідки». Відзначимо, цього разу цей науковий захід, який за роки проведення перетворився в одну з головних подій у науково-краєзнавчому житті Луганського краю, святкував свій перший  п’ятирічний ювілей.

Попри усі складнощі, Конференція зібрала провідних науковців не тільки Луганщини, але й Полтавщини, яка стала новою батьківщиною для ЛНУ імені Тараса Шевченка. Серед них, зокрема, традиційні учасники та організатори заходу: доктор педагогічних наук, професор, голова правління Луганської обласної організації НСКУ, академік Національної академії педагогічних наук України, перший проректор ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Віталій Курило; доктор політичних наук, заступник голови правління Луганської обласної організації НСКУ, директор навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Антон Бадер, менеджер Департаменту сталого розвитку та внутрішніх комунікацій АТ „Укрзалізниця”, голова правління ГО „Фонд відновлення залізничної спадщини України” Микола Рубан; доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Олександр Набока; кандидат історичних наук, відповідальний секретар Луганської обласної організації НСКУ, доцент кафедри історії України ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Ольга Забудкова.

Серед провідних науковців, які вперше прийняли участь у роботі Конференції були: доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії та археології Донецького національного університету імені Василя Стуса Роман Литвиненко; кандидат юридичних наук, професор, професор кафедри професійних та спеціальних дисциплін, Херсонський факультет Одеського державного університету внутрішніх справ Андрій Беніцький; науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького Тамара Дяченко; науковий співробітник КЗ „Лисичанський міський краєзнавчий музей” Олексій Лисенко; кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії України ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Микола Тараненко та інші.

Також Конференція стала традиційною площадкою для першої апробації результатів краєзнавчих наукових розвідок для студентів істориків ІІМВСПН – Ільницької Валерії, Макаренко Вікторії, Євгенія Авдєєва та інших.

Озвучені доповіді були присвячені історії Луганщини та Полтавщини, які, однак, мають багато спільного у своєму історичному розвитку. Розгляд історії Луганського краю у контексті розвитку інших українських земель, у свою чергу, дозволяє надати його історії значно більшого українського контексту.

За результатами планується видання традиційної наукової збірки.