Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Війна, пам’ять, примирення: минуле і сьогодення»

«Війна, пам’ять, примирення: минуле і сьогодення», це тематика круглого столу-зустрічі, що був проведений 8 травня викладачем історії Карпенко О.М. для колежан ВСП «Фаховий коледж ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка».

Зустріч відбулася в доброзичливій атмосфері в онлайн форматі. Викладачі і здобувачі освіти мали можливість перегорнути сторінки національної історії і поговорити про війни, що мали відношення до українських земель. Найстрашнішими з них були Перша і Друга світова війна. Втрата українців в них становить близько десяти мільйонів чоловік. Поряд з цим величезні руйнування, депортації, винищення, грабунки, понівечені долі і великий біль, що не втихає вже впродовж століття. Плата українського народу була досить високою.

Учасники круглого столу мали можливість переглянути презентацію щодо прийняття рішення по відзначенню в Україні Дня пам’яті та примирення. Висловили власну точку зору щодо даних подій. Говорили про те, що трагічні події Другої світової війни мали відношення до кожної української родини. Пригадували своїх рідних, що воювали на фронтах і в діючих арміях. Говорили, що в контексті Другої світової війни українці брали по суті участь у чітко визначених восьми війнах – від німецько-польської 1939 до радянсько-української 1944-1955 (підпільної війни).

Нині освітній заклад знаходиться в місті Лубни. Місті що два повних роки було в німецькій окупації (вересень 1941 – вересень 1943рр.).  Викладач історії коледжу Карпенко О. М. познайомив учасників круглого столу з власними краєзнавчими книгами про період окупаційної доби: «Покликані серцем» (про діяльність підпільної групи «Голос Батьківщини») і «Нариси з історії Лубенського краю в період війни і окупації 1941-1943 років».

Учасники круглого столу перегорнули сторінки історичного сьогодення, даючи належну оцінку російському військовому вторгненню на українські землі 2014 року, що триває вже 9 років. На зміну нацистському злу, брехні, винищенню, руйнування прийшло російське (рашистське). Історія повторюється. Система копіювання спрацювала на повну. Але це все ознака тоталітарних режимів та їх керманичів диктаторів.

Висновком круглого столу стало судження про те, що багатостраждальний український народ за власну тисячолітню історію завжди мав сміливість захищаючи рідну землю, боронячи її від ворогів загарбників. Так було завжди. Так є і нині. Це істина.   

 

Фаховий коледж ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024