До Всесвітнього дня книги та авторського права
25.4.2023
До Всесвітнього дня книги та авторського права здобувачі інституту педагогіки і психології відвідали Лубенську міську бібліотеку для дорослих ім. В. Леонтовича.
Цей день для всіх, хто любить читати та з повагою ставиться до книги. Відзначають це свято задля привернення уваги до культури писемного слова, збереження культури читання, підсилення інтересу до книги як джерела знань, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.
Здобувачі освіти дізнались про цікаві книги для сучасної молоді, які були екранізовані. Працівник бібліотеки порекомендувала познайомитися із літературними творами, які варті читання. Серед них: науково-фантастичний твір-розповідь «Квіти для Елджернона», написаний американським письменником-фантастомДеніеломКізом; роман англійського письменника Вільяма Сомерсета Моема «Розмальована вуаль»; науково-фантастичний роман жахів американського письменника та сценариста Річарда Метісона «Я – легенда»; роман-бестселер німецького письменника Бернхарда Шлінка «Читець»; історичний роман Маркуса Зузака «Крадійка книжок»; роман англійської письменниці Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою»; психологічний трилер Поли Гоукінз «Дівчина у потягу»; фентезійний літературний цикл польського письменника Анджея Сапковського «Відьмак»; науково-фантастичний роман американської письменниці Вероніки Рот « Віддана».
Особлива увага молодих відвідувачів була звернена на літературні праці популярних українських письменників та екранізації, створені за мотивами найвідоміших літературних творів. Це роман письменниці Ірен Роздобудько «Ґудзик» (екранізовано у 2008 р.); роман Володимира Лиса «Століття Якова» (створено чотирисерійний однойменний серіал телестудією «1+1»); історичний роман Андрія Кокотюхи «Червоний» (екранізований у 2017 р.); роман Володимира Рутківського «Сторожова застава» (екранізація 2017 р.); роман Сергія Жадана «Ворошиловград» (екранізований у 2018 р.); роман Сергія Дзюби, Анатолія Кірсанова «Заборонений» – історія життя і боротьби Василя Стуса (біографічна стрічка створена у 2019 р.); історичний роман Василя Шкляра «Чорний ворон. Залишенець» (екранізовано у 2019 р.); серіал «Спіймати Кайдаша», заснований на повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» (екранізація у 2020 р.).
Читаймо, мудрішаймо, поважаймо книгу, шануймо авторів!
За інформацією НН ІПП