«Проблеми технологічної освіти»

Відбувся Міжкафедральний семінар «Проблеми технологічної освіти»

20-21 квітня 2023 року кафедрою технологій виробництва і професійної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», спільно з кафедрою технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, м. Умань і кафедрою технологічної та професійної освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, м. Кропивницький був організований міжкафедральний семінар «Проблеми технологічної освіти».

Семінар проходив в форматі відеозустрічі. Модератором семінару був завідувач кафедри ТВіПО Бурдун Віктор.

У перший день розглядались проблеми технологічної освіти у вищій школі. Тема першого дня семінару: «Сучасні тенденції підготовки здобувачів вищої освіти у ЗВО».

Присутніми на семінарі у перший день були викладачі та здобувачі вищої освіти кафедр співорганізаторів.

Під час першого дня семінару були заплановані три виступи і обговорення актуальних питань технологічної освіти у ЗВО.

• Концептуальні засади побудови Стандарту вищої освіти України галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, Спеціальності 014 Середня освіта (за предметними спеціальностями) – член науково-методичної комісії з розробки стандарту, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», кандидат педагогічних наук, доцент Бурдун Віктор.
  • Підготовка вчителя трудового навчання та технологій до реалій Нової української школи – завідувач кафедри технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Терещук Андрій.
  • Функціонування освітньої програми у вищій школі в контексті акредитаційних процедур – доцент кафедри технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент Бербец Віталій.

Викладачі трьох кафедр прослухали доповіді, взяли активну участь у дискусії стосовно проблем технологічної освіти у вищій школі.

У другий день розглядались проблеми технологічної освіти у загальній середній освіті. Тема другого дня семінару: «Технологічна освіта в контексті Нової української школи».

У другий день до учасників семінару долучились методисти інститутів післядипломної освіти і вчителі ЗЗСО.

Під час другого дня семінару було заплановано два виступи і організована панельна дискусія з обговорення проблем технологічної освіти в загальній середній освіті.

1. Технологічна освіта в контексті Нової української школи – завідувач кафедри технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Терещук Андрій Іванович.
  2. Оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках технологій в НУШ – доцент кафедри технологічної та професійної освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, кандидат педагогічних наук, доцент Абрамова Оксана Віталіївна.

Після виступів спікерів вчителі і здобувачі вищої освіти задали досить багато питань стосовно майбутнього технологічної освіти. У ході плідної дискусії учасники обмінювались думками та висловлювали пропозиції щодо подальших напрямів розвитку технологічної освіти в контексті НУШ.

В роботі міжкафедрального семінару взяли участь близько 90 осіб.

У ході заходу панувала атмосфера, яка сприяла жвавому обговоренню проблемних питань та шляхів їх вирішення.

Учасники семінару погодились з тим, що набуті під час семінару напрацювання зіграють добру справу у впровадженні освітніх реформ в Україні.

За інформацією кафедри ТВіПО