Пристрасті футбольного турніру
5.3.2016
95-ій річниці із дня заснування ЛНУ була присвячена першість з міні футболу.
Дев’ять команд вели боротьбу за пам’ятний кубок. На першому етапі команди в групах визначили своїх переможців, щоб потім сильніші визначили володаря почесного призу. До фінальної четвірки окрім переможців груп потрапила і одна краща команда що посіла друге місце в групі.
Фаворитом цієї першості більшість вважали збірну команду другого курсу ІФВС. Хлопці підтверджували своє лідерство результатами двох попередніх турнірів, де вони посіли відповідно перше та друге місця. І коли в «Новорічному турнірі» їм на перешкоді до перемоги стали лисичанські футболісти, то вони не грали. Команда «ФВ-2» потрапила до групи «А», і гравці вже на жеребкуванні коментували, що група прохідна. Та така впевненість на жаль обернулася для них розчаруванням. Уже в першому матчі проти футболістів «Альма матер» (збірна викладачів та співробітників університету) вони отримали добрий урок, з якого повинні зробити для себе висновок, що розмова про футбол і гра в футбол це різні речі. Гра розпочалася обопільними атаками і вже на шостій хвилині Артем Скачков відкриває рахунок, але розвинути успіх команді завадили вмілі захисні дії «альмаматерців», та їх кинджальні контратаки. На дев’ятій хвилині Олександр Силкін зрівнює рахунок, а потім протягом двох хвилин зусиллями Віталія Солдатенка і того ж Олександра «Альма матер» забиває ще два голи та веде в рахунку 3:1. Лише на останніх хвилинах тайму після влучних пострілів Максима Решетняка та Сергія Хурди, команди йдуть на перерву за нічийного рахунку 3:3.
Другий тайм був за більш досвідченими гравцями з «Альма матер», вони диктували умови на майданчику і ще тричі вразили ворота Сергія Хурди, на що «ФВ-2» відповів лише одним влучним ударом. Рахунок матчу 6:4 на користь «Альма матер» і добрий шанс на вихід з групи. А «ФВ-2» потрібно в другому матчі з як умога більшим рахунком переграти своїх молодших колег «ФВ-1» (інститут фізичного виховання і спорту). Результат їх поєдинку 12:2 і здобувши три очки, вони чекали результати інших поєдинків, «Альма матер» – «ФВ-1» 11:4 і вихід до фінальної четвірки,«Альма матер».
В групі «Б» явного лідера не було. Більш вдало в попередніх турнірах виступали представники ІТОТТу, але перехід їхнього гравця Павла Дудника до «Альма матер», дещо послабив команду і як наслідок «ітотівці» двічі поступилися своїм суперникам. А перше місце розігрували між собою збірна «ІФМІТ» та збірна «коледжу». «Іфмітівці» підсилені гравцями з ІФВС Дмитром Карпенком, Давидом Добродієм, Іваном Мартиненко та Олександром Кавою досить впевнено виглядали в грі, і здобули перемогу з мінімальним рахунком 2:1. На гол Максима Попова на одинадцятій хвилині влучними ударами відповіли Дмитро Карпенко (13хв) та Іван Мартиненко (26хв).
В Групі «В» виступали «РЦПО»Старобільське відділення, та інститут педагогіки і психології і дебютували в першостях представники інституту економіки та бізнесу. Команда РЦПО більш вдало виступала в попередніх турнірах, а на цю першість команда отримала суттєве підсилення в своєму складі. З «Альма матер» за своїх вихованців перейшов грати Максим Просянкін. Перша гра драматично розпочалася для молоді «РЦПО», більш досвідченні гравці «ІПП» вже на шостій хвилині вели в рахунку 3:0, двічі відзначився Антон Оридорога та гол на рахунку Олексія Сенюка. Та нажаль легкий початок заспокоїв «психологів», вони збавили оберти за, що поплатилися. Розпочинаючи з десятої хвилини Вадим Корочанський до кінця першого тайму за десять хвилин п’ять разів відправляв м’яч в сітку воріт «ІПП», яку захищав Олексій Бахтін. На перерву команди пішли за рахунку 5:4 на користь «РЦПО». В другому таймі домінувала вже команда «РЦПО» і довела свою перевагу до логічного завершення з рахунком 10:6 на свою користь. Залишилась гра «ІПП» проти дебютанта «ІЕБ». Знаючи результат гри «ФВ-2» проти «ФВ-1» в «ІПП» залишався шанс потрапити до фінальної четвірки, але для цього потрібна була перемога з великим рахунком. І свого шансу цього разу «психологи» не впустили. Перемога з рахунком 18:1 вивела їх команду до фіналу.
Фінальна четвірка розпочинала все з нуля. Кожна команда мала шанс на перемогу. Дещо більш збалансованішою командою була «Альма матер» тому, проти неї всі налаштовувалися грати, перемогти викладачів було ще одним із стимулів студентських команд.
Першого дня команди зіграли по дві гри. Спочатку «Альма матер» долає опір «ІФМІТу» з рахунком 7:1. В другому матчі зустрічаються «РЦПО» – «ІПП». Все йде за сценарієм матчу в групі, два швидкі голи «ІПП» і знову «ступор» і ніяких висновків після першого поєдинку. Молодь під керівництвом Максима Просянкіна «змела» команду суперника забивши в їх ворота 14 голів, а пропустивши лише 6. Після цього поєдинку серйозні наміри на кращого бомбардира турніру заявляє Євген Корочинський він шість разів відзначається влучними ударами, та ще забиває 10 голів в групових іграх.
До останньої секунди тримав в напрузі вболівальників матч «Альма матер» – РЦПО. Рахунок першого тайму 4:1 за досвідченими гравцями, в другому таймі молодь підвищує темп гри і перевага тане, як сніг весною. За дві хвилини до закінчення поєдинку мінімальна перевага «Альма – матер» 7:6. За ці дві хвилини віч на віч з воротарем «Альма – матер» виходили Максим Просянкін і Євген Корочанський та рахунок матчу не змінився.
Заключні ігри фіналу «ІФМІТ» – «РЦПО». Два швидкі голи Миколи Жуваки з ІФМІТу не знітили «РЦПО». Вони спочатку вирівняли рахунок і гру, а потім Євген Корочанський та Максим Просянкін довели перевагу своєї команди до перемоги забивши відповідно 5 та 2 голи. Загальний рахунок 8:4 на користь «РЦПО».
Залишалася заключна гра фінальної четвірки «Альма матер» – «ІПП». Найдраматичніший матч першості. Від його результату залежав розподіл команд в турнірній таблиці. А драматизм заключався в тому, що з різних причин в «Альма – матер», не грали гравці основи Олександр Силкін та Віталій Солдатенко. На їх місце вийшли гравці лави запасних Євген Решетило та Євген Дубовий і більше футболістів у команди не було.
В залі всі розуміли, що грати в такому складі проти молодої команди «ІПП» буде «альмаматерцям» дуже складно, а про перемогу годі і думати. Вірили в це і «ІПП» будуючи плани на гру, та скільки потрібно забити голів ослабленій команді, щоб вийти на перше місце. Тим більше, що вже була перемога з різницею +17 голів. Залишалося лише ці плани виконати на ігровому полі, а як звісно м’яч круглий та на заваді ще і суперник хоча і ослабленій. Важко описати цю гру, її потрібно було бачити. «ІПП» весь час атакував та відкрити рахунок зміг лише на 8 хвилині, Олексій Сенюк проштовхнув м’яч в ворота, а потім слідом відзначився і Антон Оридорога.
«Альма матер» бере тайм – аут, хвилину команда відпочиває і розпочинає розчаровувати свого суперника і повертати віру вболівальникам в свою перемогу. Зціпивши зуби, перемагаючи втому команда заграла і ті хто поставив на них «хрест» почали розуміти, що в цьому матчі може бути сенсація. Спочатку Євген Решетило, скорочує розрив в рахунку, а потім Павло Дудник, та Євген Дубовий і знову Решетило відзначаються. І вже «Альма матер» попереду. Нервують гравці «ІПП», фатальну помилку допускає воротар Олексій Бахтін і отримує червону картку. Перший тайм закінчується з рахунком 4:3 на користь «Альма матер». Довгі двадцять хвилин другого тайму для «альмаматерців» показалися вічністю. Грати без замін проти команди яка активно атакує – це дуже важко. Декілька разів команду виручав воротар Петро Ярошенко, стаючи на заваді м’яча та ще й забив на 32 хвилині гол, довівши рахунок до 5:3. З таким рахунком і закінчився матч на користь «Альма матер». Цей матч показав, що безвихідних ситуацій немає. Потрібно грати і віддаватися грі на всі 100 відсотків. Тоді буде і результат. Набравши 9 очок перше місце посіла команда «Альма матер» на другому з 6 очками «РЦПО»Старобільське відділення і третіми фінішували «ІПП» з 3 очками. В номінаціях кращий бомбардир з 23 голами став Євген Корочинський. Євгена також визнали і кращим гравцем. А кращим воротарем стає Петро Ярошенко.
Ярошенко П.В.,
голова Спортивного клубу