Мова й література у проєкції різних наукових парадигм

21 квітня в університеті, у м. Полтава, відбулася ХІV Всеукраїнська студентсько-викладацька науково-практична конференція «Мова й література у проєкції різних наукових парадигм».

Організатор заходу – кафедра філологічних дисциплін навчально-наукового інституту педагогіки і психології ЛНУ імені Тараса Шевченка.

225 учасників представляли ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені акад. С. Дем’янчука» (м. Рівне), Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут професійної освіти Національної академії педагогічних наук України, Запорізький національний університет, Українську інженерно-педагогічну академію, Комунальну установу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Глухівської міської ради Сумської області, заклади дошкільної й середньої освіти України.

З вітальним словом до учасників заходу звернулась докторка педагогічних наук, проректорка з навчально-наукової роботи ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Ярослава Юрків; в. о. директора навчально-наукового інституту педагогіки і психології Оксана Цалапова розповіла про історію конференції, що традиційно проводиться вже 14 років. Успішної роботи учасникам наукового заходу побажали завідувачка кафе кафедра філологічних дисциплін дри філологічних дисциплін, доцентка  Наталія Мордовцева, докторка філологічних наук, професорка Віталіна Кизилова; доцентка кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Світлана Цінько; доцентка, завідувачка кафедри української мови та літератури ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені акад. С. Демянчука» (Рівне) Лілія Овдійчук; доцентка, завідувачка відділу аспірантури КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Альона Прокопенко та ін.

Конференція проводилася за такими напрямами: «Мова як культурно- та етноутворювальний код», «Стилістичні аспекти мовлення», «Функціонування мовних одиниць у дискурсі», «Художня проблематика літературних творів для дітей і юнацтва»,  «українська й зарубіжна література: історико-літературний, компаративний аспекти дослідження», «Підвищення мовленнєвої культури та якості філологічних знань здобувачів початкової освіти в НУШ», «Формування мовної особистості в різних типах закладів освіти в контексті загальноєвропейської інтеграції», «Практичні аспекти філологічної підготовки під час онлайн-навчання», «Актуальні проблеми дошкільної лінгводидактики й спеціальної освіти», «Інноваційні підходи до вивчення мовно-літературної освітньої галузі: з досвіду роботи».

Тематика доповідей засвідчила різнобічність, глибину й актуальність авторських досліджень. Під час вільного обміну думками учасники конференції мали змогу показати обізнаність з актуальними тенденціями наукової філологічної та педагогічної думки, узяти участь у дискусії й довести свої переконання. Діяльність студентів і магістрантів під час конференції сприяла інтеграції їх навчальної та наукової роботи, залученню до співробітництва молодих дослідників різних вишів, трансляції національно-культурних цінностей в науково-освітній простір.

Для одних доповідачів цей захід став першим кроком у науку, для інших – можливістю поділитися результатами багаторічних  наукових пошуків.

Завідувач кафедри філологічних дисциплін Наталія Мордовцева, підводячи підсумки наукового заходу, висловила сподівання, що традиційна Всеукраїнська студентсько-викладацька науково-практична конференція «Мова й література у проєкції різних наукових парадигм» проходитиме й у майбутньому, стимулюючи молодих дослідників і наукову та педагогічну еліту України  до нових відкриттів.

За матеріалами конференції буде видано збірник наукових статей.

Кафедра філологічних дисциплін