Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

ЛНУ відзначив своє 95-річчя

1 березня Луганський національний університет імені Тараса Шевченка відзначив своє 95-річчя. 

Щиро вітаємо із Днем народження, Альма-матер!

Не дивлячись на складну ситуацію в регіоні, труднощі й перешкоди, які випали на долю вишу та його колектив, Університет залишається потужним науковим та культурним центром на сході України, на рідній Луганщині.

Урочистості з нагоди ювілею, серед яких святковий концерт, проходили у Старобільську. Концертна зала зібрала разом викладачів, співробітників, студентів та почесних гостей, які завітали до вишу із привітаннями.

Свято відкрили хореографічною композицією «Від Луганська до Львова – Україна понад усе!», текст якої студенти ЛНУ написали навесні 2014 року і розмістили в мережі Інтернет. Саме ця композиція була обрана прологом концерту, адже свого часу стала потужним спалахом протесту проти сепаратизму, окупації Луганська, захоплення рідного університету. Непохитна віра авторів композиції в єдність своєї Батьківщини, в перемогу об’єднала сотні тисяч українців. Велика і священна любов до України жила, живе й житиме в усіх чесних і щирих серцях її кращих синів і доньок.

Право внести Державний Прапор України та Прапор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка було надано багаторазовим Чемпіонам Світу і рекордсменам з пауерліфтингу Олексію Бичкову та Миколі Бараннику.

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Борисович Тука привітав університет зі святом і наголосив на емоційності прологу, який, на його думку, може стати своєрідним гімном Луганщини. Він відзначив героїзм викладачів, які у надскладних умовах мають силу й наснагу відроджувати університет, а також патріотизм студентів, які залишаються відданими Батьківщині та з оптимізмом дивляться у майбутнє.

Нагородою «Заслужений діяч мистецтв України» відзначено доктора педагогічних наук, професора, директора Інституту культури і мистецтв Сташевську Інну Олегівну; Почесною грамотою Луганської обласної військово-цивільної адміністрації – Гореліка Володимира Олександровича, директора ВП «Рубіжанський політехнічний коледж імені О.Є. Порай-Кошиці» Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Шпетну Світлану Анатоліївну – кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри культурології та кіно-, телемистецтва; Листом подяки Луганської обласної державної адміністрації – Шарай Дар’ю Сергіївну, начальника відділу організації документообігу, та Никитенко Віту Олексіївну, начальника відділу кадрів.

З нагоди ювілею до університету завітали почесні гості, серед яких ректор Донбаського державного педагогічного університету Світлана Олександрівна Омельченко, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери Ольга Петрівна Лішик, делегація військовослужбовців полку спеціального призначення, представники Департаменту освіти та науки, Луганського прикордонного загону, місцевих органів влади, начальники відділів освіти, випускники та ін.

Привітав університет Народний депутат України Віталій Семенович Курило: «У свій ювілей, 95-річчя, університет живе! І живе повноцінним життям, тому що сьогодні університет зберіг свої кадри, студентів, основні кафедри, напрями підготовки, спеціальності. На ринку освітніх послуг ми пропонуємо сьогодні більше 60 спеціальностей за рівнями бакалавра і магістра. Крім того, університет зберіг у своїй структурі професійно-технічні заклади, коледжі. Сьогодні університет є лідером вищої освіти в нашому регіоні, і цих позицій він нікому не здасть. Планів на розвиток у нас багато. Це покращення матеріально-технічної бази, ІТ-бази, розвиток інфраструктури університету. Університет хоч і знаходиться у складних умовах, але розвивається».

За вагомі досягнення науковців було відзначено нагородами Національної академії педагогічних наук України:

  • Почесною грамотою НАПН України – Щуку Галину Петрівну,
  • Грамотою НАПН України – Караман Олену Леонідівну, Котєнєву Ірину Сергіївну;
  • медаллю «Ушинський К.Д.» – Савченка Сергія Вікторовича, Бабічева Олександра Івановича,
  • медаллю «Григорій Сковорода» – Меняйленка Олександра Сергійовича.

Також було вручено нагороди Верховної Ради України:

  • Почесну грамоту Верховної Ради України – Клімочкіній Олені Михайлівні,
  • Грамоту Верховної Ради України – Ткаченку Віктору Миколайовичу.

Привітав із святом і Голова Луганської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Сергій Віталійович: «Випробування ламають слабких. Сильні після випробувань виходять ще сильнішими, мудрішими, мужнішими. Щиро радий, що ви стали такими. Будівлі можна побудувати, придбати нові, а людей – ні. Я щиро вітаю вас із цим святом. Дай Бог, щоб ми повернулися до Луганська… І ми до нього повернемося!».

Знаком Центрального комітету профспілки «Заслужений працівник профспілки працівників освіти і науки України» було нагороджено Мороза Володимира Петровича. Почесною грамотою ЦК профспілки – Безгодову Надію Семенівну. За активну роботу відзначено грамотами й преміями Воронкіну Катерину Олександрівну й Богатікова Дениса Ігоревича.

Одним із номерів святкового концерту став виступ хору студентів Інституту культури і мистецтв (керівник – викладач кафедри музичного мистецтва Вікторія Юнда, концертмейстер – Тетяна Острецова), який відроджує й продовжує традиції університету.

Участь у святковому концерті взяли багаторазовий лауреат Всеукраїнських фестивалів та конкурсів естрадного вокального мистецтва, викладач Інституту культури і мистецтв Аліна Філіпюк та учасник шоу-проекту «Голос країни», переможець телевізійного вокального шоу «Співає як зірка» Артем Захаров. Також оркестр народних інструментів Інституту культури і мистецтв ЛНУ.

Проректор з науково-педагогічної роботи Олена Михайлівна Клімочкіна вручила дипломи «За досягнення в науці» провідним науковцям університету – Пінчук Тетяні Степанівні, Сташевській Інні Олегівні, Караман Олені Леонідівні.

Ректор університету, доктор педагогічних наук, професор Сергій Вікторович Савченко, виступаючи з вітальним словом, наголосив, що 95-ту річницю університет зустрічає у Старобільську, у вимушеній евакуації. «Але при цьому бадьорості духу ми не втрачаємо, ми впевнені в тому, що те, що ми робимо – правильно, ми виконуємо свій професійний, громадянський борг – перед нашими студентами, перед регіоном. І задля успішної реалізації цього великий внесок зробили наші викладачі, які знайшли в собі мужність та сили залишити своє житло, свої квартири, сім’ї, та були змушені переїхати до Старобільська та інших міст, у яких знаходяться наші філіали», – відзначив ректор.

Почесними грамотами університету нагороджено: Лєснову Валентину Володимирівну, Цалапову Оксану Миколаївну, Нужну Юлію Сергіївну. Окрім того, було присуджено почесні звання університету:

  • «Найкращий студент ЛНУ» – Онуфрійчук Вікторії Олександрівні,
  • «Почесний працівник університету» – Бережній Тетяні Федорівні, Найді Наталії Анатоліївні,
  • «Почесний професор ЛНУ» (із врученням мантії) – Харченку Сергію Яковичу, Карпенку Івану Михайловичу, Дрелю Віктору Федоровичу, Полтавському Анатолію Пилиповичу;
  • «Почесний доктор наук ЛНУ імені Тараса Шевченка» (із врученням мантії) – Омельченко Світлані Олександрівні.

Привітав свою Альма-матер і лауреат Міжнародного фестивалю мистецтв «Столиця запрошує», переможець вокального шоу «Х-фактор» Дмитро Бабак, який побажав здійснення найзаповітніших задумів і мрій. «Коли я був студентом-першокурсником, мені випала честь заспівати 2 рядки з фінальної пісні на концерті з нагоди 90-річчя ЛНУ. Тоді у мене з’явилася мрія – виступити на наступному ювілеї. І сьогодні вона здійснилася!», – поділився своїми враженнями випускник університету.

«Прекрасна подія зібрала нас сьогодні разом. Нас багато, й ми такі різні. Але є найголовніше, що об’єднує нас – це любов до свого університету! Ми – шевченківці! І щоденно своєю працею, й творчістю підтверджуємо право університету носити ім’я Кобзаря!» – поділилися своїми враженнями студенти.

Найщиріші вітання всім, хто пов’язав свою долю з Луганським національним!

За інформацією Прес-центру ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024