Методологічний семінар у НАПН України
7.4.2023
06 квітня в Національній академії педагогічних наук України відбувся методологічний семінар, учасниками якого стали академік, член Президії НАПН України Віталій Курило та ректор Олена Караман.
Методологічний семінар проходив в межах річних зборів НАПН України. Темою цьогорічного зібрання стало «НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ТА ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ: СТРАТЕГІЇ І ЗАВДАННЯ».
Відкрив методологічний семінар Василь Кремень – Президент НАПН України, доктор філософських наук, професор, дійсний член (академік) НАН України, дійсний член (академік) НАПН України.
Організатором і модератором семінару виступила Світлана Сисоєва – академік-секретар Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України.
З доповіддю на тему «Національно-патріотичне виховання особистості як засіб інформаційно-психологічного спротиву російській агресії в Україні» виступила Олена Караман, ректор університету, директор Науково-дослідного центру з проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи НАПН України (на базі ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка»), доктор педагогічних наук, професор.
Основною ідеєю виступу стала теза про те, що провідною метою і змістом національно-патріотичного виховання особистості повинно стати формування національно-патріотичного світогляду, цінностей, смислів, установок та позитивного й привабливого образу майбутнього України у прогресивній світовій спільноті, що в сукупності, по-перше, стануть стійкими мотивами поведінки і діяльності особистості на користь українського народу, Батьківщини, держави, нації, готовності до захисту України; по-друге, потужним засобом інформаційно-психологічного спротиву негативним інформаційним впливам; по-третє, зроблять Україну привабливою для життя, освіти та повернення з міграції жертв російської війни та багатьох поколінь нащадків українців.
За словами Олени Караман, над образом майбутнього повинна працювати трансдисциплінарна команда науковців і фахівців, оскільки цей образ комплексний і містить різні аспекти – соціальні, економічні, безпекові, військові, політичні, екологічні, інформаційні, освітні, наукові та інші.
Тільки тоді, можливо, національно-патріотичне виховання стане потужним засобом інформаційно-психологічного спротиву різного роду інформаційних атак на особистість і як результат Україна зможе запропонувати світу нове прочитання і нове осмислення таких, здавалося б, вічних загальнолюдських категорій і цінностей, як Нація, Свобода, Незалежність, Справедливість, Гідність, Демократія та ін.
Після засідання методологічного семінару Віталій Курило та Олена Караман зустрілися з Василем Кременем та Світланою Сисоєвою та обговорили подальші кроки співпраці університету та НАПН України.
Прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка