Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

ChatGPT в освітньому процесі

Для здобувачів першого курсу навчально-наукового інституту педагогіки і психології проведено практичне заняття на тему «ChatGPT в освітньому процесі».

16 березня 2023 р. у межах освітнього компонента «Усна і письмова комунікація та академічна риторика» професор кафедри філологічних дисциплін М. Починкова і асистент цієї ж кафедри К. Коваленко провели практичне заняття на тему «ChatGPT в освітньому процесі» для здобувачів першого курсу навчально-наукового інституту педагогіки і психології.

Мета заняття була познайомити здобувачів освіти з ChatGPT і можливостями використання цієї платформи в освітньому процесі взагалі й на заняттях з «Усної і письмової комунікації та академічної риторики» зокрема.

ChatGPT – це глибоко навчена мовна модель, розроблена компанією OpenAI, яка може генерувати природну мову відповідно до поставленого запиту.

Під час заняття здобувачі змогли не тільки теоретично познайомитись з цією мовною моделлю, але й спробували практично її використати, щоб перевірити можливості.

Поява ChatGPT викликала широкий розголос в освітній спільноті. Освітяни обговорюють її переваги й недоліки, вплив на освітній процес, припускають можливості збільшення академічної недоброчесності тощо. Але, загальновідомо, що краще випробувати й перевірити все самостійно.

Тож серед переваг ChatGPT виокремили: допомогу під час пошуку необхідної інформації, укладанні планів, створенні тестових завдань, списків літератури.

Серед недоліків: постійна перевірка коректності інформації (наприклад, ChatGPT подає автором твору «Тіні забутих предків» Олександра Коцюбинського), невеликий обсяг згенерованої інформації,технічна недосконалість (є платний варіант контенту) тощо.

Здобувачі вищої освіти проявили високу зацікавленість у такому ресурсі, висловили вдячність викладачам за знайомство з таким засобом, який ефективно можна використовувати в освітньому процесі.

У свою чергу, викладачі відзначили високу активність позитивними високими оцінками.

Бажаємо подальших успіхів усім учасникам освітнього процесу в опанування новітніх технологій!

 

Кафедра філологічних дисциплін НН ІПП

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024