Шевченківський тиждень

Шевченківський тиждень до 209-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка пройшов у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка

Щороку, напередодні дня народження українського генія, основоположника нової української літератури Тараса Шевченка, весь світ вшановує його пам’ять. Так, у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка, було оголошено літературно-мистецький конкурс присвячений 209-ій річниці від дня народження Кобзаря. За традицією організатором цього заходу виступив факультет української філології та журналістики. Конкурс проходив у трьох номінаціях:  «Виконавець» – вірш або твір-проза з творчості Т. Шевченка, «Малюнок» – кращий малюнок до творів Т. Шевченка, «Фотографія» – художня фотографія пам’ятника Т. Шевченка з дійовими особами під ним. У конкурсі взяли участь здобувачі вищої освіти Відокремленого підрозділу регіонального центру професiйної освiти ЛНУ імені Тараса Шевченка; Навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій; Навчально-наукового інституту педагогіки і психології; Навчально-наукового інституту культури і мистецтв; Фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка; Рубіжанського фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка; факультету української філології та журналістики. Конкурсанти подали відеозаписи своїх виступів з читання окремих творів та фрагментів (уривків) з доробку Т. Шевченка.

Оцінювали їхні таланти та майстерність – Галич Артем, доктор філологічних наук, професор, декан факультету;  Бойцун Ірина, кандидат філологічних наук, доцентка кафедри української та зарубіжної літератури; Корчагіна Оксана, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики та видавничої справи.

У номінації «Виконавець» виразного читання поезії  «Пророче слово Кобзаря» перемогу здобули:

1 місце – Воробйова Каріна, студентка 3 курсу професії «Перукар (перукар-модельєр), манікюрник, педикюрник» Відокремленого підрозділу  регіонального центру професійної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»;

2 місце – Устименко Аліна, студентка 3 курсу спеціальності «Початкова освіта» Навчально-наукового інституту педагогіки і психології;

3 місце – Солоп Дар’я, студентка 3 курсу спеціальності «Українська мова і література» факультету української філології та журналістики;

Коваль Ярослав, студент 1 курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» Рубіжанського фахового коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка.

У номінації «Малюнок» переможцями стали:

1 місце – Бутко Анастасія, студентка 3 курсу професії «Перукар (перукар-модельєр), манікюрник, педикюрник» Відокремленого підрозділу  регіонального центру професійної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»;

2 місце – Артем’єва Альона, студентка 1 курсу спеціальності «Фізична культура» фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка.

У номінації «Фотографія» перемогли:

1 місце – Попов Іван, студент 3 курсу професії «Слюсар з ремонту транспортних засобів»  Відокремленого підрозділу регіонального центру професiйної освiти ДЗ «Луганський національний університет iменi  Тараса Шевченка»;

2 місце – Пашинський Назар, студент 3 курсу спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво» Навчально-наукового інституту культури і мистецтв.

Перемогу в почесних номінаціях отримали:

«Відтворення поетичного слова Т.Шевченка» Шевченко Карина, студентка 1 курсу спеціальності «Середня освіта. Українська мова і література»;

«Оригінальність виконання твору» – Каплун Анастасія, студентка 1 курсу спеціальності «Журналістика» факультету української філології та журналістики;

«Володіння поетичним словом» – Бутко Анастасія, Відокремлений підрозділ регіональний центр професiйної освiти ДЗ «Луганський національний університет iменi  Тараса Шевченка»;

«Майстерне перевтілення в поетичний образ» – Соколов Дмитро, студент 2 курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»  Навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій;

«Патріотичний пафос поезії» – Свілогузов Богдан, студент 1 курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» Рубіжанського фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Вітаємо переможців! Дякуємо всім учасникам конкурсу!

За інформацією ФУФЖ