Круглий стіл

На факультеті української філології та журналістики було проведено круглий стіл «Міжнародний досвід для журналістської освіти та науки в Україні: виклики та перспективи».

15 лютого декан факультету української філології та журналістики Артем Галич та викладачі кафедри журналістики та видавничої справи Ольга Куцевська та Оксана Корчагіна разом зі здобувачами другого рівня вищої освіти спеціальності 061 «Журналістика» взяли участь у круглому столі «Міжнародний досвід для журналістської освіти та науки в Україні: виклики та перспективи».

Захід відбувся у рамках проєкту Journalism Teachers’ Academy, що реалізовує ГО «Український інститут медіа та комунікації» у співпраці з Deutsche Welle Akademie за фінансової підтримки Федерального міністерства та розвитку Німеччини (BMZ)

На публічне обговорення було винесено коло важливих питань, а саме:

• Який міжнародний досвід мають українські факультети журналістики?
  • Як новий досвід викладачів та студентів конвертувати у розвиток    української журналістської освіти?
  • Що можна змінити в навчальному процесі?
  • Які ресурси та зміни потрібні для інтеграції українських науковців у світовий дискурс медіадосліджень.

Спікерами були, як українські, так і міжнародні науковці: Роман Горбик, Седертернський університет, Швеція; Таня Локоть, Дублінський університет, Ірландія; Оксана Почапська, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

Учасниками обговорення стали: Вікторія Романюк, Могилянська школа журналістики, Національний університет «Києво-Могилянська академія»; Володимир Садівничий, Сумський державний університет; Євген Соломін, Ужгородський національний університет; Ірина Мацишина, Донецький національний університет; Любов Хавкіна, Харківський національний університет; Андрій Яценко, Львівський національний університет.

Модерував захід Максим Яковлєв, завідувач кафедри міжнародних відносин і директор Школи політичної аналітики НаУКМА.

Під час роботи круглого столу всі учасники мали змогу почути не тільки нову інформацію, щодо міжнародного досвіду журналістської освіти та академічної мобільності, а й вступити в дискусію.

За інформацією кафедри журналістики та видавничої справи.