Можливості неформальної освіти
5.9.2022
Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів спеціальностей 035 Філологія кафедри теорії та практики перекладу мають можливості для самостійного навчання за допомогою різних онлайн-ресурсів.
Відповідно до Закону України „Про освіту” «неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій».
Основна перевага неформальної освіти – це ефективність самостійної роботи здобувача. Прикладами неформальної освіти є короткотривалі курси, лекції, тренінги й навіть підвищення кваліфікації.
Неформальна освіта ґрунтується на трьох принципах: «навчатися в дії» (отримувати знання під час практичних занять, під час виконання завдань); «учитися взаємодіяти» (навчання в групах, командах); «учитися навчатися» (аналізувати власний досвід і з нього формувати нові знання).
Для здобувача вищої освіти неформальна освіта – це можливості для саморозвитку, самореалізації; для здобуття нових знань і практичного досвіду, для пошуку мотивації й натхнення. В університеті відповідно до частини 2 процедури визнання результатів навчання «Визнання результатів навчання, здобутих у неформальній та інформальній освіті» передбачено механізм зарахування результатів неформальної освіти (https://luguniv.edu.ua/wp-content/uploads/2020/05/2_1_prots_zabezp_yakist_osvita.pdf).
Кафедра теорії та практики перекладу рекомендує своїм здобувачам скористатися можливостями здобуття такої освіти на спеціальних інтернет-платфомах.
Prometheus – найбільша платформа онлайн-освіти в Україні. У партнерстві з найкращими лекторами, а також провідними компаніями та міжнародними організаціями, на платформі створено онлайн-курси з найбільш популярних тем. Якісна освіта – це ключ до кращого майбутнього. Від економічного зростання до наукового прогресу – поступ в освіті прискорює розвиток всіх сфер нашого суспільства. Місія Prometheus – зробити найкращу освіту доступною кожному.
EdEra (Educational Era) – студія онлайн-освіти. Платформа робить онлайн-освіту в Україні якісною та доступною. Їхня команда створює онлайн-курси, спецпроєкти, інтерактивні підручники та освітні блоги.
Coursera – це освітня міжнародна платформа, яка пропонує онлайн-курси, відомі як MOOC – Масивні Open Online Courses або відкриті курси онлайн від найкращих університетів світу. Coursera заснована у 2012 році двома професорами комп’ютерних наук Стенфордського університету та на сьогодні є однією з провідних компаній MOOC. Тривалість курсів на платформі Coursera різна, від шести до десяти тижнів. Навчання містить відеолекції, консультації, обговорення на форумах, завдання та тести. Після успішного закінчення курсу слухачі отримують сертифікати. Навчання можна проходити як на персональному комп’ютері, так і на мобільному пристрої.
Інформаційний центр факультету іноземних мов