Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Робота секцій ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції

16 грудня, було проведено три секційних засідання та фінальне пленарне засідання в рамках ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції до 100-річчя факультету природничих наук.

У другий день роботи ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Природничі науки: проєкти, дослідження, перспективи» присвяченої до 100-річчя факультету природничих наук, було проведено три секційних засідання та фінальне пленарне засідання.

Усі засідання секцій проходили в онлайн форматі. Не зважаючи на загострення ситуації та вимкнення світла у більшості областей України, у зв’язку із масованим обстрілом території нашої країни російськими терористами саме в цей  день – більшість науковців змогли приєднатися до зустрічі та представити результати власних досліджень. Багато хто із організаторів та учасників конференції скористалися можливостями «Пунктів Незламності». У роботі секцій прийняли участь й іноземні учасники з 5 країн світу.

Під час засідання секції 1 «Здобутки, проблеми та перспективи досліджень у галузях біології та природничих наук» було розглянуто питання із різних галузей природничих наук та біології. Модератором секції була Ірина КИРПИЧОВА, кандидат біологічних наук, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології, технічний супровід забезпечувала Ірина ІСАЄНКО, заступник декана, кандидат хімічних наук, доцент. Варто відзначити тематику доповідей, які викликали найбільшу зацікавленість та жваве обговорення майже всіх учасників секційного засідання – чисельність окремих видів у Карпатах, поширення інвазійних видів молюсків на північно-східній Україні (Сумська і Чернігівська області); стан раритетні природні об’єкти на старих цвинтарях нижнього Придніпров’я та шляхи їх збереження; унікальне місцезнаходження палеогенових хребетних України; вплив деяких хімічних сполук гірничих відвалів на екологічну ситуацію в окремих регіонах; показники фізичного розвитку у дітей із захворюваннями дихальної системи.

Засідання секції 2 «Аграрні науки та продовольство: традиції проблеми та перспективи» модерувала Юлія ГАВРИЛЮК, завідувач кафедри садово-паркового господарства та екології, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, технічно підтримувала Олена БОРДЮГОВА, асистент кафедри садово-паркового господарства та екології. Попри всі проблеми, які були у цей день, учасники секції прослухали цілу низку доповідей та жваво й із зацікавленістю їх обговорювали. Серед доповідей найбільшу зацікавленість учасників викликали доповіді – з історії кафедри садово-паркового господарства та екології нашого університету; особливостей формування перших громадських парків м. Києва; про особливості топіаріїв у ландшафтах сільської місцевості Хорватії; про використання лісових культур в озелененні населених міст; про динаміку поновлення соснових лісів; про добавки до субстрату які забезпечують інтенсифікації процесу твердофазного культивування їстівних грибів; про формування врожайнос проса прутовидного; по наукові аспекти зміни строків сівби в умовах інтенсифікації вирощування соняшнику тощо. Загалом секційне засідання пройшло в теплій та дружній атмосфері.

До роботи секції 3 «Освіта: питання теорії та практики (природничі науки)» приєднались багато вчителів-природничників закладів загальної середньої освіти Миргородського району Полтавської області та онлайн-закладів майже всіх районів Луганської області. Модератором секції була Ганна ГАВРЮШЕНКО, кандидат економічних наук, доцент, технічну роботу проводила Наталія КОРЖОВА, асистент кафедри біології та агрономії, аспірант. Усі доповіді були змістовними та цікавими, супроводжувались презентаціями матеріалів. У доповідях було приділено увагу таким інноваційним технологіям навчання, як технологія критичного мислення, проблемного навчання, технологія «продуктивних невдач», peer-to-peer-навчання тощо. Доповідачами було продемонстровано значну кількість інтерактивних ресурсів для формування картографічної компетентності учнів, для розвитку творчого мислення, для проведення контролю та корекції знань учнів та рефлексії змісту навчального матеріалу. Під час обговорення учасниками було поставлено багато питань до доповідачів. У чаті вчителі висловлювали подяку доповідачам, відмічали цінність отриманої інформації, корисних технологій, методів та прийомів навчання, які вони зможуть використовувати під час викладання дисциплін природничого профілю.

По закінченню роботи секцій було проведено фінальне пленарне засідання. Під час пленарного засідання було підбито загальні підсумки конференції щодо роботи трьох секцій. Наприкінці заходу Наталія МАЦАЙ, від організаторів конференції, подякували всім учасникам конференції за неймовірну стійкість та бажання наукового спілкування, якому не завадив, навіть, масований ракетний напад російських терористів на майже всі області країни в день роботи секційних засідань. Учасники конференції висловили вдячність за високий рівень організації конференції та надію щодо подальшої співпраці та участі у заходах факультету природничих наук Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Організатори конференції вдячні кожному учаснику, який взяв участь у конференції, поділився своїм досвідом у доповідях, прийняв участь в обговоренні.У наступному році на факультеті природничих наук заплановано проведення п’яти наукових конференцій, то ж ми запрошуємо всіх зацікавлених науковців, викладачів та здобувачів долучитися до нашої наукової роботи. Колектив факультету  природничих наук завжди відкритий до співробітництва та нових наукових проєктів.

Дякуємо ЗСУ!

Віримо у Перемогу

За інформацією факультету природничих наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024