Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Конкурс-фестиваль

3 лютого відбулася презентація Конкурсу-фестивалю “Без коріння немає цвітіння” на зібранні студентів.

Конкурс проводиться за ініціативою ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», за підтримки Української Миротворчої  Школи, за сприяння ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО Старобільського району».

Головною метою Фестивалю є виховання в учнівської і студентської молоді патріотизму, любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історико-культурні надбання нашого народу, формування національної самосвідомості та високих моральних якостей громадянина України.

Проведення Фестивалю передбачає пошук, розвиток та підтримку обдарованої і талановитої молоді, заохочення її до творчої самореалізації.

Учасниками Фестивалю можуть бути діти (учні загальноосвітніх шкіл, вихованці позашкільних навчальних закладів та інші), студентська молодь, громадські об’єднання дітей та молоді, педагоги, учені, краєзнавці, громадські діячі, всі, кого цікавить історія міста чи села, проблеми збереження історичного середовища рідного краю. Приймаються також колективні заявки від творчих сімей.

На виставку, що передує проведенню заключного Фестивалю, подаються вироби за номінаціями:

  • зразки традиційних іграшок (ляльки, фігурки людей, тварин, птахів, дзиги, коні-качалки, вітрячки, меблі, посуд, що або виготовлені за старовинними технологіями або з артефактами);
  • копії (або оригінали) стародавніх іграшок, збережених в родинах протягом декількох поколінь;
  • предмети вжитку, що можуть бути зразками традиційної української сувенірної продукції Слобожанщини;
  • сучасні дизайнерські вироби, що відповідають поняттю «сувенір» і виготовлені з використанням народних традицій та символіки декоративно-прикладного мистецтва, елементів різьблення, вишивки, декоративного розпису, плетення, ткацтва, одягу тощо;
  • малюнки з зображенням оберегів;
  • вироби декоративно-прикладного мистецтва – обереги;
  • квіткові композиції з усіх видів рослин, що ростуть у цьому регіоні, і є природніми оберегами;
  • квіткові композиції з штучних квітів (вінки, бутоньєрки, оберегові композиції);
  • ляльки-мотанки, виготовлені традиційно або за авторськими проектами;
  • вишиті вироби – рушники, фартухи, пояси, гаманці, тощо;
  • вироби з бісеру – гердани, сережки, талісмани, головні прикраси, як жіночі, так і дитячі тощо;
  • літературні твори (молитви, вірші, листи, есе), які самі є оберегами, або розповіді про те, як у житті допомагали обереги;
  • варіанти екскурсійних маршрутів рідним містом, селом, історії вулиць, природних цікавих місць;
  • цікаві історії родин з додаванням копій (або оригіналів) фотографій, розповідями представників різних поколінь про життя та існування сім’ї, розповіді про походження прізвищ, імен, назв;
  • цікаві розповіді (з додаванням зразків або фотокарток) з історії традиційного одягу різних часів та епох.

Фестиваль проводиться з 1 лютого по 30 березня 2016 року включно. Останній день подання творчих робіт – 25 березня 2016 року. Остаточне визначення переможців відбудеться колегіально 30 березня 2016 року.

Роботи-переможці експонуватимуться на постійно діючій виставці, місце якої буде встановлено після проведення Фестивалю. Також для переможців буде організована екскурсійна поїздка до Запоріжжя від УМШ.

Оргкомітет запрошує всіх, хто любить творити, цінує, оберігає, популяризує народне мистецтво, традиції рідного краю, родини, родоводу.

Організатор: ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Співорганізатори: Українська Миротворча  Школа, ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО Старобільського району».

Координатор: Студентська соціальна служба ЛНУ.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024