Українська – мова Перемоги
9.11.2022
9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови.
Без мови – не створити нам держави,
Доріг тернистих – не перебрести!
Хай вороги жорстокі і лукаві –
Стіною стань і мову захисти!
Микола Лотоцький
Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця». Колись цього дня, 9 листопада, віддавали до школи дітей, батьки йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині у навчанні.
Цього року, із повномасштабною російсько-українською війною, свято набуло особливого значення. Українське слово стало символом єднання українців, готових відстоювати територіальну цілісність і незалежність держави, обороняти та розбудовувати її задля благополуччя майбутніх поколінь.
Щороку 9 листопада проводиться традиційний Радіодиктант національної єдності для всіх громадян України і тих, хто бажає взяти участь у всеукраїнському заході. Викладачі кафедри філологічних дисциплін та здобувачі освіти спеціальностей «Початкова освіта. Українська мова і література», «Дошкільна освіта» навчально-наукового інституту педагогіки та психології долучилися до написання диктанту-2022, текст якого читала у прямому ефірі на усіх платформах Суспільного народна артистка, Герой України Ада Роговцева, за авторством Ірини Цілик, сучасної української письменниці і режисерки. Відчуття єдності в цей час просто, як кажуть, зашкалює, коли разом, в одну годину, мільйони українців, перебуваючи у різних місцях і куточках світу, вшановують і вклоняються рідному слову. Наша мова унікальна. Її звучання неймовірне. Професорсько-викладацький склад кафедри закликає говорити українською правильно й чисто, плекати любов і повагу до неї, возвеличувати та підвищувати її престиж.
За інформацією інституту педагогіки і психології