Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Цикл заходів до Дня української писемності та мови

Кафедра української мови провела цикл заходів до 9 листопада – Дня української писемності та мови.

Кафедра української мови вкотре цьогоріч долучилася до святкування Дня української писемності та мови, провівши напередодні цикл заходів:

1) конкурс-марафон «Тиждень української мови»;
2) ХV Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Слобожанська беседа-15»;
3) написання Радіодиктанту всеукраїнської єдності – 2022.

Так, 24 жовтня кафедра зорганізувала зустріч зі здобувачами освіти ФУФЖ та оголосила конкурс-марафон на написання кращої статті про мовознавця, кращого твору про красу та можливості української мови, кращого вірша про українську мову; запросивши університетську спільноту долучитися до тематичного марафону «Тиждень української мови», який тривав до 5 листопада. Переможницею у конкурсі-марафоні одноголосно було обрано здобувачку освіти 1 курсу (Середня освіта. Українська мова та література) ФУФЖ – Шевченко Карину за написання вірша «Україна й рідна мова»:

Україна й рідна мова…
Три такі прекрасні слова!
Для людей вони важливі,
Як осінні й літні зливи,
Як майбутнє і минуле,
Як роки, що промайнули.
Мова – це душа народу,
Що дає йому свободу,
Що міцнить, дарує сили,
Щоби націю любили.
Мова – дивний скарб культури,
Це – краса літератури.
Це – мистецтво говорити,
І співати, і творити.
Тож цінуйте рідну мову,
Немов пісню колискову…
І її несіть у світ,
У міжпростірний політ.
Бережіть її, цінуйте,
Своїм дітям подаруйте!
Пам’ятайте це усі,
Щоб не жити в хаосі!

8 листопада, напередодні Дня української писемності і мови, члени кафедри зорганізували й провели в університеті ХV Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Слобожанська беседа – 15», очільницею та натхненницею якої уже 15-ий рік поспіль є професорка, докторка філологічних наук – Глуховцева Катерина, яка зуміла в такий надскладний час все ж зібрати поцінувачів українського слова з усієї країни та ближнього зарубіжжя.

Конференція об’єднала 140 дослідників, серед яких 65 – студентів і магістрантів, 69 викладачів, зокрема докторів наук, професорів – 14 та 6 учителів. Це співробітники і здобувачі освіти Києва, Львова, Дніпра, Житомира, Одеси, Умані, Черкас, Харкова, Полтави та інших міст.

9 листопада, з честю та гідністю ми, філологи, викладацький та студентський колектив ФУФЖ, вся наша наукова спільнота, міцно тримаємо в руках перо, ручку, олівець та долучаємося до написання Радіодиктанту національної єдності – 2022. Авторкою цьогорічного тексту є українська письменниця і режисерка – Ірина Цілик, а текст диктанту читала народна артистка України – Ада Роговцева. Метою радіодиктанту є не перевірка грамотності учасників всеукраїнського флешмобу, а швидше – об’єднання людей навколо України в усьому світі – хто б де не перебував, долучився до написання диктанту на підтримку України. «Я припускаюся помилок, і всі припускаються помилок, але написання Радіодиктанту – це більше про процес, аніж про результат. Ми всі продовжуємо вчитися, ми рухаємося уперед. Мені йдеться тут більше про акт єднання, аніж про те, щоб написати все без жодної помилки», – поділилася Ірина Цілик.

Мовний фронт на сторожі нашої країни! Пам’ятаймо, що саме українська мова – основна ідентифікаційна ознака нашої нації.

З Днем української писемності та мови, шановні українці!

Зі святом, Україно!

Завідувачка кафедри української мови
Оксана Клєщова.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024