Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Дні сходознавства на факультеті іноземних мов

3-5 травня на факультеті іноземних мов відбулися науково-практичні конференції з міжнародною участю – «Україна – Китай: Діалог Культур» та «Сучасні Тенденції Сходознавства».

Традиційно високий для факультету іноземних мов рівень якісної міжнародної активності знайшов свій прояв в участі у конференціях таких почесних гостей: Го Сяолі – професор, директор  Центру дослідження Далекого Сходу Харбінського педагогічного університету; Альона Сухініна – координатор проекту офісу RELO (Посольство США в Україні); Катаржина Банка-Орловська – професор, Сілезький університет у Катовіце; Ірфан Торсуногли – науковий дослідник Ноттінгемського університету, Велика Британія, професор університету Карабюк.

Пленарне засідання було відкрите вітальним словом виконуючої обов’язки декана факультету іноземних мов, доктора педагогічних наук, професора Ірини Мигович, яка наголосила на культурній та інституційній важливості конференцій, адже ще з 2003 року згідно програм міжнародного співробітництва на факультеті виконуються спільні проєкти з науковими та комерційними установами КНР (Шоуганською компанією провінції Шандунь, Сучжуйським технічним університетом та ін.). У 2005 році було підписано угоду з КНР про створення на базі ЛНУ імені Тараса Шевченка Інституту Конфуція (в 2013 визнаний кращім серед таких культурно-освітніх осередків світу) й Центру освіти, науки та культури в Дацінському педагогічному інституті. Потужною є і наукова традиція університету у сфері дослідження особливостей японської мови та культури, яка базується на співробітництві з дипломатичними установами Японії, залученні іноземних громадян до викладання японської мови тощо.

В робота секції китайської мови взяли участь: Перепадя Д.О доцент ЛНУ імені Тараса Шевченка; Чен Хун – професор Центру дослідження Далекого Сходу; Вень Сюймей – старший викладач факультету іноземних мов; науковці Харбінського педагогічного університету – Го Лінлін, Ян Цзясюань,  Лю Паньпань, Лю Юйхань, Лі Хойцзяо, Лен Кун. Здобувачі освіти й магістранти ЛНУ імені Тараса Шевченка репрезентували результати своїх наукових досліджень про особливості та розвиток китайської мов, літературознавчий аспект синології.

В роботі секції японської мови взяли участь Малахова Ю.В., доцент ЛНУ імені Тараса Шевченка; Борзова О.Д., викладач японської мови; науковці із Японії та США – Шинічіро Озава та Олександр Леннарц. Здобувачі освіти представили результати своїх наукових пошуків, присвячених дослідженням японської мови, інноваційним  технологіям  у викладанні іноземних мов і культур, самобутності східної культури, політичному, громадянському  та моральному вихованню в Японії та Україні, а також  соціокультурним  та міжкультурним  проблемам  перекладу.

Дні сходознавства на факультеті іноземних мов стали територією синергії для українських та міжнародних експертів з проблематики, зоною комунікації та взаємодопомоги для професійного зростання у галузі китаєзнавства та сходознавства, платформою для зміцнення іміджу, збереження і примноження традицій і факультету іноземних мов, і Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

За інформацією факультету іноземних мов

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024