Дискусійний чат-форум
29.4.2022
В межах Днів науки кафедра філософії та соціології провела дискусійний чат-форум «Соціологічне дослідження в умовах воєнного стану: методологічні перспективи дослідження повсякденності» у Telegram.
Такий формат обраний через те, що є населені пункти, де знаходяться деякі викладачі та студенти, які не мають стійкого підключення до інтернету, а формат чат-форуму дає можливість обмінюватись думками у реальному часі навіть тоді, коли нестійкий зв’язок.
В обговорені прийняли участь викладачі кафедри та здобувачі освіти 3 та 4 курсів першого (бакалаврського) рівня освіти і потенційні работодавці: Чернюшок Ольга – старша менеджерка проєктів та програм у сфері нематеріального виробництва Kantar Україна (ТОВ Кантар Україна), Кіріллова Тетяна – голова правління ЛОГО “Громадська ініціатива Луганщини”, Нікітенко Наталія – директорка ТОВ “ОБК.юа”. Захід відбувався у декілька етапів. На першому етапі студенти і викладачі отримали тему дискусійного чат-форуму та міркували над нею. На другому – кожен бажаючий міг поділитись думками, літературою, питаннями тощо. На третьому етапі, який завершився цього тижня, учасники заходу змогли обговорити методи, методики, концепції, ризики під час польового етапу соціологічного дослідження та напрацювати деякі висновки та вектори роботи на майбутнє.
Дійшли висновку, що сучасна теорія не має універсальної методологічної рамки не тільки для вивчення повсякденності, але й повсякденності під час війни. І хоча серед досліджень повсякденності є ґрунтовні та взірцеві роботи не лише зарубіжних колег, але й вітчизняних, конкретні соціологічні дослідження повсякденності у воєнний час майже відсутні. Не було знайдено жодної методики, як б відповідала вимогам безпеки та валідності, тому вирішено опробувати деякі інструменти, які потребують уточнення та модифікації: анкета-хронокарта та анкета-щоденник.
Кафедра філософії та соціології