Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Науково-методичний семінар

22 квітня на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності проведено науково-методичний семінар «Актуальні питання документознавства: історія та сьогодення».

Відповідно до програми семінару науковий захід відбувся в режимі онлайн, у межах Днів науки.

Метою проведення науково-методичного семінару передбачалося висвітлення й обговорення актуальних проблем в інформаційно-документознавчій галузі, зокрема питань підготовки у ЗВО висококваліфікованих фахівців, затребуваних на сучасному ринку праці, функціювання сучасних бібліотек та архівних установ, зв’язків із громадськістю в системі ділових комунікацій тощо.

Дні науки – це вже традиційні зустрічі студентів та здобувачів вищої освіти, які проводяться щорічно на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності. Під час обговорення важливих питань зверталася, у першу чергу, увага на перспективи розвитку спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (освітня програма «Документознавство та інформаційна діяльність»). Сьогодні незаперечним є факт, що в умовах конкуренції на сучасному ринку праці роботодавці прагнуть отримати висококваліфікованих фахівців, здатних забезпечити документаційні та бездокументаційні процеси. Власне тому підвищення рівня якості освітнього процесу – нагальна вимога сьогодення.

За підсумками обговорення наукових та навчально-методичних проблем семінару учасники дійшли висновку, що освітньому просторі необхідно залучати сучасні технології підготовки майбутніх фахівців інформаційно-документознавчої галузі, серед яких важливе місце належить тренінгам, діловим іграм, дискусіям тощо. Усі ці форми активізації пізнавальної діяльності здобувачів вищої освіти повинні формувати готовність майбутніх фахівців до професійної діяльності, розвиток умінь та навичок усного й писемного спілкування з вітчизняними та іноземними діловими партнерами, підвищувати рівень грамотності тощо. Акцентовано увагу на стрімких змінах в інформаційно-документознавчій галузі, спричинених розвитком нових комп’ютерних технологій, що вимагає постійного оновлення знань та вмінь. Насамперед, фахівець інформаційно-документознавчої галузі повинен швидко адаптуватися до цих змін, а також уміти застосовувати знання, набуті у ЗВО, у практичній діяльності. Застосуванню результатів аналітичної діяльності в галузі документаційного забезпечення управління сприяє розвиток критичного та логічного мислення майбутніх фахівців, а також креативності, що виявляється в умінні генерувати нові ідеї.

Кафедра документознавства та інформаційної діяльності

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024