Романо-германські мови в сучасному міжкультурному просторі
19.4.2022
На кафедрі романо-германської філології відбулася щорічна Х Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція здобувачів освіти та молодих учених.
Незважаючи на воєнний стан, введений в Україні 24 лютого 2022 р., і скрутне становище, яке спіткало всі сфери суспільства, 19 квітня 2022 р. на кафедрі романо-германської філології факультету іноземних мов відбулася щорічна Х Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція здобувачів освіти та молодих учених «Романо-германські мови в сучасному міжкультурному просторі». Підтримали традицію проведення конференцій на кафедрі РГФ й інші заклади вищої освіти, у тому числі: Криворізький національний університет, Полтавська політехніка Юрія Кондратюка, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка тощо.
Конференція розпочалася з привітального слова декана факультету іноземних мов, доктора пед. наук, професора Ірини Мигович: «Шановні студенти, колеги! Рада вітати Вас сьогодні на нашому заході – Х Всеукраїнській науково-практичній конференції здобувачів освіти та молодих учених в рамках традиційних квітневих Днів науки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
Користуючись нагодою вітаю Вас зі 101 річницею – ювілеєм – нашого Університету. Здоров’я вам і щастя, творчої наснаги і успіху у наукових пошуках! Ювілей, особливо такий надзвичайний, традиційно передбачає розмову про здобутки, зокрема і наукові. Славетні педагогічні та філологічні традиції Університету – наукові школи з діалектології, концептології, дискурсології Лари Синельнікової, Анатолія Зеленька, Віктора Ужченка, Катерини Глуховцевої.
Пишаючись досягненнями наших вчених, ми як науковці зобов’язані продовжувати найкращі традиції і зберігати здобутки наших попередників. Це вимагає особистої відданості ідеалам наукової об’єктивності і доброчесності.
Зауважу також, що на відміну від почасти індиферентного ставлення державних інститутів і бізнесу до національної науки, в Україні існує суспільний запит на її розвиток. В цьому контексті перспективи розвитку науки в Україні багато в чому залежать не тільки від здатності науковців працювати на високому професійному рівні, їх подальшої інтеграції в міжнародну наукову спільноту, а й від активної і принципової позиції самих учених щодо захисту інтересів вітчизняної науки і українського народу».
Завідувач кафедрою романо-германської філології, кандидат пед. наук, доцент Олена Биндас продовжила роботу конференції і нагадала про важливість дотримуватися правил академічної доброчесності.
Свої доповіді на пленарному засіданні представили: Jailei Wu, master student of SI “Luhansk Taras Shevchenko National University”, Gansu, China, «The art of narrative structure and design – a comparative study of two biblical stories» – науковий керівник Биндас О.М., кандидат пед. наук, доцент; Гайворонська Катерина «Аналіз прагматичного компоненту в інавгураційних промовах американських президентів» – науковий керівник Демченко Н.О., кандидат пед. наук, доцент, в.о. завідувача кафедри теорії та практики перекладу; Валенте Костянтин «Features of the process of learning Еnglish by an adult audience»; Горбаньов Віталій «Мовні засоби вираження негативних емоцій в англійській мові» – науковий керівник Комлик Н.Ю., викладач кафедри РГФ; Ладика Оксана «Спільні лінгвістичні риси німецької та англійської мов» – науковий керівник Бледнова О.Г., старший викладач кафедри РГФ; Внукова Ангеліна, магістрантка, «Засоби подолання комунікативних бар’єрів» – науковий керівник Шехавцова С.О., доктор пед. наук, професор. Магістранти кафедри також надіслали цікаві відеопрезентації своїх наукових доробок. Загалом у роботі конференції взяли участь більше 30 осіб.
Конференція пройшла у привітному та дружньому форматі, а по закінченню роботи було підведено підсумки та проведено закриття науково-практичної інтернет-конференції. Всі учасники отримають Сертифікати та Збірник матеріалів Х Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції здобувачів освіти та молодих учених.
За інформацією кафедри романо-германської філології