Міжнародна науково-практична конференція
23.12.2021
21-22 грудня на ФПН було проведено ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Наукові здобутки: проєкти, дослідження, перспективи».
У минулому році, після переміщення нашого університету в м. Старобільськ, факультету вдалося відновити роботу традиційної мультидисциплінарної Міжнародної конференції «Наукові здобутки: проєкти, дослідження, перспективи» з питань природничих, медичних та аграрних наук.
Колектив нашого факультету сподівався зустріти учасників конференції – друзів, колег, партнерів у нашому університеті, на нашому факультеті, але, на жаль, у зв’язку з пандемією у світі та епідеміологічною ситуацією у наший країні, конференція відбулася в режимі онлайн.
Відкрила роботу конференції Олена Караман, ректор ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», доктор педагогічних наук, професор, яка привітала усіх з початком конференції та розповіла щодо 100-річної історії університету, його освітні та наукові традиції. Пані Олена також відзначила значущість фундаментальних досліджень з природничих та медичних наук.
Історичний ракурс напрямків наукових досліджень факультету природничих наук у своїй доповіді розкрила Наталія Мацай, декан факультету природничих наук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, яка підкреслила приємність досліджень між поколіннями на факультеті. Сьогодні наукові інтереси викладачів факультету природничих наук охоплюють значну кількість активних напрямків природничих, аграрних та медичних наук.
На пленарному засіданні з ґрунтовними та цікавими доповідями виступили співголови організаційного комітету Саулюс Міцкевічюс, декан факультету природничих наук, університет Вітовта Великого, Каунас, Литва доктор фізичних наук, професор; Йон Рошка, директор Національного ботанічного саду (Інституту) імені Александру Чьюботару, м. Кишинів, Молдова, доктор біологічних наук; Євгеній Проскурніков, в. о. директора Національного природного парку «Кремінські ліси», м. Кремінна, Україна; Вадим Мороз, в. о. директора Луганського природного заповідника НАН України, смт. Станиця Луганська, Україна.
По закінченню пленарного засідання конференції розпочалась робота секцій, яка тривала два дні. На всіх секційних засіданнях відбувалося жваве обговорення представлених доповідей.
На секції «Здобутки, проблеми та перспективи досліджень у галузі природничих наук» були заслухані доповіді з різних галузей природознавства – біології, екології, географії та геології. Всі представлені доповіді були змістовними, а їх обговорення жвавим.
Доповіді секції «Аграрні науки та продовольство: традиції, проблеми та перспективи» охоплювали питання рослинництва, ґрунтознавства, гербології, лісового та садово-паркового господарств. Учасники секції із захопленням обговорювали не тільки доповіді, а й найактуальніші виробничі проблеми сільського господарства пов’язані з ними.
Секційне засідання «Освіта: питання теорії та практики (природничі науки)» було поділено на дві підсекції: біологія та здоров’я людини, екологія та хімія; географія. На засіданні підсекцій були представлені наукові доробки досвідчених науковців, а потім тих, хто тільки розпочинає свій шлях у науці.
На секції «Медицина в умовах сучасності» було розглянуто результати досліджень з найактуальніших питань напрямків медичної науки.
Ми щиро вдячні нашим колегам із Університету Вітовта Великого, Литва; Університету Сент-Клауд, штат Міннесота, США; Національного ботанічного саду (Інститут) ім. Александру Чьюботару, Молдова; Луганського природного заповіднику НАН України, Україна; Національного природного парку «Кремінські ліси», Україна, які долучилися до конференції як співорганізатори.
Заявки на участь у конференції подали більше ніж 120 учасників – освітян із університетів України, науковців інститутів, співробітників державних установ, викладачів закордонних закладів вищої освіти 5 країн світу.
Бажаємо усім учасникам конференції нових наукових досягнень та міцного здоров’я.
За інформацією факультету природничих наук