Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Університети Донбасу: життя в «еміграції»

Сьогодні в Українському кризовому медіа центрі пройшов прес-брифінг на тему «Університети Донбасу: життя в «еміграції».

Прес-брифінг є пілотним проектом УКМЦ «Речник мирного життя». «Український кризовий медіа центр створено у березні 2014 року зусиллями провідних українських експертів у галузі міжнародних відносин, комунікацій та зв’язків з громадськістю. Завдання УКМЦ — надавати об’єктивну інформацію про Україну та про події довкола неї, виклики та загрози національній безпеці, зокрема у військовій, політичній, економічній, енергетичній, гуманітарній сферах, як внутрішній аудиторії – громадянам України, – так і світовій спільноті»,  – зазначається на сайті центру.

Завдання УКМЦ – об’єднувати інформаційні потоки про Україну, підвищувати поінформованість щодо ситуації та події, які відбуваються в Україні та світі, сприяти побудові іміджу України на міжнародній арені. УКМЦ надає практично цілодобову підтримку всім представникам засобів масової інформації, які висвітлюють події в Україні.

Прес-центр УКМЦ – унікальний майданчик, який у рамках своєї статутної діяльності, надає можливість громадським активістам, експертам, політикам та представникам влади надати суспільству інформацію про події та процеси, які відбуваються в Україні та довкола неї.

Український кризовий медіа центр проводить щоденні брифінги з метою надання якомога повнішої та об’єктивнішої інформації про ситуацію в Україні. І сьогодні у рамках пілотного проекту «Речник мирного життя» обговорювалась тема, пов’язана з функціонуванням вишів Донбасу в умовах евакуації. Так, за допомогою скайп-включення  журналісти спілкувались з представниками Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та Донецького національного університету.

Наш університет  представляли проректори з науково-педагогічної роботи Дмитро Ужченко та Олександр Бабічев. Представником від Донецького національного університету був ректор вишу  Роман Гринюк (ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО).

Журналістів цікавили питання: організації навчального процесу в умовах евакуації; складнощі, з якими зіткнулись виші; питання міжнародного співробітництва та отримання університетами допомоги від іноземних донорів.  Найбільш хвилюючим стало питання взаємодії з викладачами та студентами тих навчальних закладів, які функціонують на непідконтрольних Україною територіях.

У рамках проекту «Речник мирного життя» планується подальше проведення подібних прес-брифінгів.

Трет’якова Юлія, прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024