Інтернаціоналізація вдома
9.12.2021
На кафедрі східних мов продовжується інтенсифікація напряму ,,Інтернаціоналізація вдомаˮ.
Відповідно до загальної концепції діяльності факультету іноземних мов, а також з урахуванням основних положень Стратегічного плану діяльності відділу міжнародних зв’язків на 2021-2025 роки кафедра східних мов продовжує активну роботу згідно напряму ,,Інтернаціоналізація вдомаˮ, який передбачає, серед іншого, підтримку та розвиток наявного багатомовного міжкультурного середовища (клуби, міжкультурні заходи тощо) в університетському кампусі та в інституційному онлайн-просторі, що, в свою чергу, базується на сприйнятті та залученні кращих практик міжнародного співробітництва для розвитку комунікативних навичок студентів університету.
Ураховуючи вищезазначене, на факультеті іноземних мов з грудня 2021 року на регулярній основі запроваджено ,,Віртуальний клас китайської / японської мовиˮ, який передбачає інтенсивну мовленнєву практику з носіями китайської / японської мов, спрямовану на подолання мовного та психологічного бар’єрів при оволодінні названими мовами. До імплементації проєкту долучені іноземні експерти – пані Лі Вейхуа, викладачка Юнчинського університету, пан Джейлі Ву, випускник університету Ланчжоу, та пан Шінічіро Озава, кваліфікований викладач японської мови як іноземної, який наразі працює в компанії ,,Japan ICT Learningˮ. Запровадженню проєкту передував етап стратегічної підготовки із залученням адміністрації факультету іноземних мов в особі в.о. декана факультету Ірини Мигович, завідувачки кафедри східних мов пані Наталії Федічевої та викладачів китайської та японської мов, який передбачав узгодження формату проведення занять, їх комунікативну стратегію та тактику тощо.
8 грудня 2021 року відбулася перша онлайн-зустріч згідно теми ,,Студентське життяˮ, яку проводила пані Лі Вейхуа для здобувачів освіти 2-4 курсів спеціальності ,,Мова і література (китайська, англійська)ˮ.
За підсумком зустрічі учасники відзначили актуальність та необхідність запровадження проєкту в цілому, адже, серед іншого, його імплементація базується на засадах актуального напряму педагогіки XXI століття, як то міжнародного колаборативного онлайн-навчання та принципів дигітальної педагогіки, і сприяє розвитку міжкультурних фахових компетентностей та формуванню цифрових навичок в студентів факультету іноземних мов ДЗ ,,ЛНУ імені Тараса Шевченкаˮ.
Кафедра східних мов