Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Зустріч із представниками Старобільської РГА

У НН ІТОТТ відбулася зустріч із представниками Старобільської РГА.

2 грудня 2021 року відбулась зустріч першого заступника голови Старобільської райдержадміністрації Володимира Череватого з заступником директора навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму Михайлом Чумаком та завідувачкою кафедри туризму, готельної і ресторанної справи Світланою Безбородих.

Ця зустріч відбулась з метою визначення пріоритетних напрямків співпраці НН ІТОТТ ДЗ ,,ЛНУ імені Тараса Шевченкаˮ та Старобільської районної державної адміністрації в туристичній галузі.

В укрупненому Старобільському районі зосереджено багато потенційно привабливих для туристів визначних місць. Унікальними об’єктами району є Деркульський кінний завод, який є найпершим кінним заводом на території Україні, а також Новоолександрівський і Лимарівський кінні заводи – пам’ятники архітектури 18-19 сторіччя.

,,Туристична індустрія сьогодні – це одна з найбільш перспективних галузей економіки, яка може стати стабільним джерелом доходів як для конкретного регіону, так і для національної економки загаломˮ, – зауважив Володимир Череватий.

Також, під час зустрічі мова йшла про наявні туристично-рекреаційні ресурси, перспективи розвитку туризму як складової економіки Старобільського району, можливі туристичні маршрути тощо.

,,Кафедра туризму, готельної і ресторанної справи має необхідний потенціал для дієвого розвитку туризму в регіоні. Вже не перший рік зусиллями колективу кафедри та здобувачів освіти проводяться піші екскурсії по місту Старобільськ, видаються путівники, туристичні буклети, подарункові листівки. Але зростаючий попит на туристичні послуги не лише в місті але й по всій території Старобільського району вимагає розширення меж участі кафедри в цьому важливому питанні та розробці нового туристичного продуктуˮ, – промовила під час зустрічі Світлана Безбородих.

У свою чергу, звертаючись до присутніх на зустрічі, Михайло Чумак підкреслив, що Старобільщина має значний потенціал з пропозиції туристам широкого спектру видів та можливостей відпочинку. Туристична галузь регіону потребує детального вивчення, упорядкування, визначення пріоритетів та перспектив. За таких умов туризм Старобільщини має з часом всі шанси стати одним з вагомих джерел збільшення місцевого бюджету, посилення економічної незалежності, поширення самобутньої культури та історії регіону далеко за межами району та області.

Підсумовуючи, учасниками заходу було визначено формати проведення майбутніх спільних заходів та зауважено, що поєднання теоретичного навчання університету та практичного досвіду органів державної влади та місцевого самоврядування, залучення представників інститутів громадянського суспільства допоможе перепозиціонувати Старобільський район на національному ринку туристичних послуг як туристично-привабливий регіон.

За матеріалами:
навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму;
Старобільської РДА

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024