16 днів проти насильства
3.12.2021
Студенти НН ІІМВСПН долучилися до онлайн-лекції в рамках щорічної Всеукраїнської акції.
30 листопада 2021 року в рамках щорічної Всеукраїнської акції ,,16 днів проти насильстваˮ в навчально-науковому інституті історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук відбулася онлайн-лекція ,,Гендерна рівність. Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 та СММˮ, організована за сприянням доцента кафедри соціальної роботи Катерини Ігнатенко.
На захід були запрошені представники моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі та Азії (ОБСЄ) Заміра Ісакова, спостерігач моніторингової місії ОБСЄ Прійа Джоши, координатор з гендерних питань СММ ОБСЄ в Луганській області, а також перекладачі Тетяна і Вікторія. Для здобувачів освіти спеціальностей ,,Міжнародні відносиниˮ, ,,Соціальна роботаˮ, ,,Соціологіяˮ та ,,Політологіяˮ була представлена презентація про діяльність СММ ОБСЄ на лінії розмежування, а також огляд тих гендерних викликів, які постають перед українцями в період збройного конфлікту на сході України.
Зустріч проходила в інтерактивній формі, студенти ділилися власним досвідом перетину непідконтрольної території, задавали питання про можливості побудови кар’єри в міжнародних організаціях. Та чи не найбільший інтерес викликала дискусія з питання ,,Чи потрібно змінювати стару концепцію про чоловіка-здобувача та жінку-хранительку домашнього вогнища?ˮ Присутні дійшли до висновку, що так, звичайно, потрібно! Якщо такі гендерні норми просувають насильство, завдають шкоди будь-кому, і з цим не згодна більшість населення, тоді потрібно їх змінювати.
Учасники зустрічі висловили побажання продовжувати такі зустрічі, більше дізнаватися про гендерні проблеми в світі та Україні, щоб розуміти сутність гендерних конфліктів та надалі поширювати провідні ідеї і боротися з насильством в Україні.
Навчально-науковий інститут історії,
міжнародних відносин і соціально-політичних наук