Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у Міжнародному навчальному курсі

Магістрантка кафедри дизайну НН ІТОТТ взяла участь у Міжнародному навчальному курсі.

Протягом липня-листопада 2021 р., здобувачка вищої освіти ІІ (магістерського) рівня першого року навчання Ангеліна Чепель взяла участь у проєкті European Design Upgrade. Місцем проведення стало м. Харків  у першому інноваційному парку у Східній Україні ,,Unit.Kharkivˮ.

Ангеліна у складі команди ,,BET ON ARTˮ поставила собі за мету перетворити Старобільськ в арт-об’єкти та поширювати культуру донесення до громадян важливих цінностей та інформації через сучасне мистецтво. З метою саморозвитку та самовдосконалення здобувачка вищої освіти набувала теоретичні та практичні навички на Проєкті.

European Design Upgrade: Transnational Capacity Building (EDU) – це міждисциплінарний проєкт з підвищення професійного рівня молодих дизайнерів та розвитку креативних команд, розроблений спільно з провідними викладачами-експертами з трьох країн: Бельгії, України та Фінляндії. Реалізований у партнерстві фонду K.Fund, громадської організації GoLocal та інноваційно-технологічних хабів Brussels Creative у Бельгії та Urban Mill у Фінляндії.

European Design Upgrade об’єднав дизайнерів, митців, архітекторів, науковців, IT-фахівців та підприємців задля вирішення актуальних викликів урбаністичних екосистем, знаходження розробок та рішень, які можуть бути впроваджені на локальному або загальноєвропейському рівнях.

Участь у проєкті була безкоштовною, але здійснювалася на конкурсній основі за аплікаційною формою та інтерв’ю-співбесідою з кураторами проєкту.

Метою програми було:

  • Підвищення власної обізнаності та конкурентоздатності;
  • Розширення професійного світогляду;
  • Розуміння останніх тенденцій та досягнень європейського дизайну, які були використані при реалізації проєкту European Design Upgrade у 2020 році та підготовці  до участі українських дизайнерів у Dutch Design Week 2020.

Курс включав наступні блоки лекцій:

  • Філософія та концепція дизайну;
  • Міський дизайн та інноваційні технології;
  • Бізнес-стратегії для розвитку сталого дизайну;
  • Гуманістичний дизайн майбутнього.

Програма курсу розроблена на базі 1,5-2 годинних вебінарів від провідних українських, фінських та бельгійських лекторів, представників креативних індустрій, загальною тривалістю близько 42 годин. Також були організовані онлайн-зустрічі та воркшопи з фіналістами минулих років.

Після навчання дизайнерські ідеї  були допрацьовані на  2-денних хакатонах та презентовані бізнес-спільноті на фінальному пітчингу проєктів у Unit.Kharkiv/.

Ідеї фіналістів проєкту отримали відгуки у бізнес-партнерів та отримали можливість пройти стажування.

Кафедра дизайну

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024