Участь у археологічних розкопках
2.11.2021
Студент-історик взяв участь у археологічних розкопках у Волинській області.
Важливим напрямком роботи кафедри історії України Луганського національного університету імені Тараса Шевченка є залучення студентів-істориків до роботи у археологічних експедиціях, які організовані спільно із Інститутом Археології НАН України.
Як відомо, на базі Університету останніми роками було відновлено діяльність двох археологічних загонів. Це, зокрема, Луганський археологічний загін, який починаючи з 2018 р. плідно працює на базі історико-археологічного заповідника ,,Ольвіяˮ (Миколаївська обл.) та Луганський археологічний загін імені Сергія Локтюшева, який останніми роками плідно досліджує стародавні археологічні об’єкти на Старобільщині.
Відзначимо, що в обох випадках кафедра працює під кураторством провідних наукових співробітників Інституту археології НАН України: Алла Буйських, Ірина Шейко, Сергій Тєліженка. Цього року це співробітництво ще більш поглибилося. Зокрема, нещодавно студент 4 курсу спеціальності ,,Середня освіта (Історія)ˮ Андрій Овчаренко взяв участь у рятувальній археологічній експедиції Інституту археології НАН України поблизу від м. Рівне Волинської області, керівниками якої виступили провідні науковці Олексій Войтюк та Сергій Теліженко. Подібні види робіт регулярно проводяться Інститутом у різних куточках України з метою дослідження археологічних об’єктів на місті яких планується вести будівництво.
Відзначимо, що це не перший археологічний досвід Андрія, який з 2019 р. брав активну участь у дослідженнях стародавньої Ольвії, неолітичного поселення поблизу міста Старобільск. Він є співавтором кількох статей з археологічної тематики.
На цей раз майбутній історик взяв участь у вивченні багатошарового поселення-стоянки поблизу від міста Рівне, у якому були знайдені залишки матеріальної культури давніх трипільльців, доби бронзи та Київської Русі. Окрім розкопок Андрій також прийняв участь у процесі реставрації важливих археологічних артефактів – зокрема, у процесі відновлення горщика городоцько-здовбицької культури (кінець ІІІ – перша чверть ІІ тис. до н. е.), прикрашеним прекрасним мотузковим орнаментом.
У вільний час Андрій також мав можливість з цікавими археологічними та етнографічними колекціями Волинського обласного краєзнавчого музею.
Кафедра історії України щиро дякує усім причетним до цього етапу професійного становлення майбутнього історика. Сподіваємося, що наші студенти і надалі прийматимуть участь у археологічних експедиціях у різних частинах України.
Кафедра історії України