IV конгрес соціологічної асоціації України
1.11.2021
НН ІІМВСПН узяв участь у IV конгресі соціологічної асоціації України.
28-29 жовтня завершився IV конгрес соціологічної асоціації України ,,Трансформація соціальних інститутів в інформаційному суспільствіˮ, який проходив в онлайн-форматі. Відкрив роботу конгресу президент Соціологічної асоціації України, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, академік НАН України Віль Бакіров. На пленарних засіданнях доповідали провідні вітчизняні та світові соціологи, а саме Президент Міжнародної соціологічної асоціації, директор Центру арабських та близькосхідних досліджень Американського університету в Бейруті, завідувач кафедри ісламознавства, професор кафедри соціології, антропології та медіа-знавства Сарі Ханафі, Клер Уолес – завідувачка кафедри соціології Абердинського університету, президентка Європейської соціологічної асоціації (2007-2009 р.р.), Пйотр Штомпка – професор Інституту соціології Яґеллонського університету, академік Польської академії наук, Академії Європи та Американської академії мистецтв і наук, Президент Міжнародної соціологічної асоціації (2002-2006 рр.). У роботі конгресу було представлено роботу більше 32 секцій і 5 круглих столів із різної соціальної тематики. Цього року викладачі кафедри філософії та соціології нашого університету традиційно підготували секцію ,,Соціальність та її (само)описи в глобальній кризі праксисуˮ. Її модераторами були:
- Ілля Кононов – доктор соціологічних наук, професор;
- Олександр Голіков – доктор соціологічних наук, доцент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;
- Світлана Хобта – кандидат соціологічних наук, доцент.
Робота секції проходила насичено, цікаво та жваво, не осторонь були і здобувачі освіти спеціальності ,,Соціологіяˮ – вони активно брали участь у дискусіях, котрі виникали після доповідей, ставили цікаві питання до старших колег і ,,вживуˮ змогли побачити провідних соціологів, яких вивчають під час підготовки до занять.
Разом з тим, під час Конгресу були представлені результати численних досліджень українських соціологів, що свідчить: українська соціологія живе і розвивається.
Навчально-науковий інститут історії,
міжнародних відносин і соціально-політичних наук