Угода про співробітництво з КНР у дії
18.10.2021
Відбулося чергове засідання молодіжного Клубу східних культур.
Удруге в поточному навчальному році відбулося засідання молодіжного Клубу східних культур. Засідання почалося з того, що викладач китайської мови Олена Овчаренко повідомила про непересічну подію: наш університет підписав угоду про співробітництво з КНР. Виконуючий обов’язки ректора Віталій Курило підписав угоду про співробітництво з ТОВ ,,Українсько-Китайський центр розвитку культури і освітиˮ. Протягом 5 років викладачі та студенти нашого університету та КНР будуть реалізовувати спільні проєкти та програми в освітній та науковій сферах. Важливо, підкреслила викладач, що співробітництво вже почалося. Так, три студентки 4 курсу, що вивчають китайську як першу іноземну – Катерина Гайворонська, Олександра Халімон і Марія Гречана, виконують творчі завдання, що їм надіслав ,,Українсько-Китайський центр розвитку культури і освітиˮ (надалі Центр). Крім того, Центр надсилає здобувачам освіти, які проходять перекладацьку практику, матеріали для перекладів.
Далі Олена Анатоліївна надала слово здобувачці освіти Катерині Гайворонській, яка розповіла присутнім про творче завдання, котре наразі виконує, а також звернулася до присутніх здобувачів освіти від імені Інни Зіневич, випускниці нашого університету, а зараз заступника директора Центру, з пропозицією приєднуватися до виконання творчих завдань, участі у конкурсах та інших цікавих заходах Центру. Найкращі роботи будуть відзначені грамотами та подарунками від Центру. Катерина Гайворонська повідомила, що пропозиції Центру розміщено в соціальній мережі Facebook кафедри східних мов.
Наступним питанням порядку денного зібрання клубу східних мов стала доповідь ,,Освітні замальовки з Піднебесної: як навчають у школах Китаюˮ. Слово було надано магістранту спеціальності ,,Мова і література (китайська)ˮ – Глібу Овчаренко. Він зазначив, що вислів Конфуція ,,Учіться так, ніби ви постійно відчуваєте нестачу своїх знань, і так, ніби ви постійно боїтеся розгубити свої знання” влучно характеризує найбільшу освітню систему у світі. ,,Уся система навчання в Китаїˮ, – підкреслив Гліб, – націлена на досягнення найвищого результату, тому головною причиною успішної освіти є увага й підтримка її з боку держави. Учитель у Китаї – професія шанована й пошана до вчителя – у пріоритеті держави та кожної родини. Педагога в КНР називають словом ,,лаоши”, воно перекладається як ,,вчитель” і викликає зворушення і захоплення. Китайський уряд приділяє серйозну увагу підвищенню соціального статусу вчителя. Кожна школа має своє гасло, наприклад: ,,Розумні та дисципліновані, активні та здорові!”. Дисципліна в китайських школах жорстка: варто пропустити без поважної причини 10-15 уроків – і учень відраховується. У Китаї увагу приділяють усьому: учні кілька разів на день виконують комплекси вправ для розвитку та покращення постави, підтримання здоров’я рук та очей. Особливо акцентується на тому, щоб учні сиділи прямоˮ.
На засіданні панувала дружня і невимушена атмосфера, студенти спілкувалися, ставили запитання Олені Анатоліївні, Глібу та Катерині. Відбувався живий і цікавий діалог.
Наприкінці заходу голова клубу східних мов, студентка першого кусу Злата Пшеничних, ознайомила присутніх із Положенням про Молодіжний клуб східних культур ДЗ ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”.
За інформацією кафедри східних мов