Виховний захід
16.9.2021
У НН ІФВС відбувся виховний захід ,,Інтернаціоналізація та академічна мобільністьˮ.
16 вересня 2021 р. у науково-навчальному інституту фізичного виховання і спорту відбувся виховний захід ,,Інтернаціоналізація та академічна мобільністьˮ для здобувачів освіти першого та другого курсів. Захід проводила доцент, викладач дисципліни ,,Іноземна мова за професійним спрямуваннямˮ Наталія Федічева. На початку зустрічі вона зазначила, що в умовах формування європейської науково-освітньої мережі все більшої актуальності набуває інтернаціоналізація вищої освіти. Поняття ,,інтернаціоналізація освітиˮ багатогранне, а її іманентною рисою є спрямованість на інтеграцію міжнародної складової в національні наукові дослідження, громадську діяльність, освітні послуги вищої школи. Інтернаціоналізація освіти класифікується як зовнішня (міжнародна академічна мобільність) і внутрішня (впровадження світових стандартів, інтернаціоналізація навчальних курсів, міжкультурних програм тощо). У питаннях інтернаціоналізації важливими інструментами, які допомагають знайти аналітику та актуальну інформацію, є кілька всесвітньовідомих організацій: національний Еразмус+ офіс в Україні, ЮНЕСКО, Європейська комісія (EACEA), програма імені Фулбрайта, Німецька агенція академічних обмінів (DAAD), Британська рада, тощо. Ці організації допомагають у академічних, міжнародних обмінах та мобільності студентів.
Важливою для здобувачів освіти була інформація про академічну мобільність. Доповідач розповіла про можливість навчатися, стажуватися й проводити наукову діяльність в інших закладах вищої освіти або наукових установах на території України чи поза її межами, надала корисні посилання. Також вона зазначила, що академічна мобільність студентів є однією із важливих умов у контексті підвищення якості вищої освіти, тому що студент, який має змогу стажуватися в іншому закладі або брати участь у міжнародній літній або зимовій школі стає реальним суб’єктом реалізації освітньої політики.
Наталія Федічева звернула увагу присутніх на необхідність усвідомлювати роль англійської мови для академічної мобільності. Вона підкреслила, що для 500 мільйонів мешканців планети англійська мова є рідною, а у світі цією мовою спілкується кожна сьома людина. Також вона зазначила те, що англійська мова – це мова кар’єрного і професійного розвитку і тому вважається ключем до успіху в сучасному світі. Це також універсальна мова спілкування у подорожах, в мандрівках, на ділових заходах, на спортивних змаганнях, на міжнародних конференціях, а при влаштуванні на роботу найчастіше вимагають саме знання цієї мови. Далі викладач дисципліни ,,Іноземна мова за професійним спрямуваннямˮ, надала корисні поради стосовно того як ефективно вивчати англійську. Наталія Федічева повідомила про Telegram-чат ,,Виклик прийнятоˮ, де вона вже протягом року спілкується виключно англійською мовою зі студентами другого курсу науково-навчального інституту фізичного виховання і спорту. Нещодавно до чату приєдналися студенти першого курсу. На сьогодні у цьому чаті 24 учасника. Найбільш активними є такі здобувачі освіти як Назар Паламарчук, Ксенія Лазурко, Дмитрук Данило, Кирило Зеленський, Олександр Мартовицький.