Тренінг для школярів
13.8.2021
Співробітники відділу маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка Ірина Бахмет та Галина Богучарська провели тренінг для школярів Луганської та Донецької областей.
10-11 серпня 2021 року в межах ініціативи ,,Безпечні школи: Молодь у діїˮ, яка проводиться у співпраці з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Данським Червоним Хрестом та Данським Молодіжним Червоним Хрестом у м. Київ відбулася національна презентація проєктів, розроблених шкільними командами з Луганської та Донецької областей. Організаторами заходу виступили спеціалісти проєкту «Доступ до освіти» Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Юлія Спицька та Петро Рябухін і координаторка проєкту «Безпечні школи: Молодь у дії» Юлія Олефіренко.
Цими днями до Києва прибули шкільні команди з міст Волноваха, Золотого, Курахове, Новоайдар, Маріуполь, Попасна. На захід було запрошено і співробітників відділу маркетингу задля проведення майстер-класу по роботі з цифровими платформами і поглиблення навичок комунікації через соціальні мережі для учнів. У ролі тренерки на тему «Роль інформації та медіа в сучасному світі. Застосування сучасних медіа в закладах освіти» виступила начальник відділу маркетингу Ірина Бахмет. Вона розповіла присутнім про роль медіа та цифрових навичок сьогодні, їх різновиди та розвиток, методи поширення масової інформації, написання медіатекстів.
Під час перегляду презентації школярі ознайомилися із історією розвитку методів поширення масової інформації, проаналізували написання медіатексту, визначили роль ключового повідомлення, або меседжу, а також дізналися, які медіа використовує задля висвітлення діяльності університету та ознайомлення населення із освітніми послугами наш заклад вищої освіти. Тренерка продемонструвала висвітлення діяльності університету в регіональних та всеукраїнських ЗМІ, офіційному сайті університету, власній інтернет-телерадіостудії „Університетська хвиля”, офіційному ютуб-каналі, соціальних мережах „Фейсбук”, „Інстаграм”, ,,Твіттерˮ. Корисними стали й поради учням щодо побудови комунікації з метою збільшення кількості підписників. Серед правил основними були такі: створення цікавої стрічки, написання зрозумілих та цікавих текстів, публікування креативного та корисного контенту.
По закінченню майстер-класу присутні зробили висновок, що медіа має значний вплив на формування громадянської думки та власної позиції людини, а цифрові технології та навички дедалі більше інтегруються в життя людей, особливо в умовах пандемії, коли суспільство вимушене переходити на дистанційну роботу та навчання.
Привітання від гостей заходу, зокрема з Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді і спорту України, уповноваженої президента України з питань волонтерської діяльності, Міністерства цифрової трансформації України, вдало презентовані учнями шкільні проєкти, виступи фасилітаторів ТЧХ та екскурсія до музею Науки – лише частина дводенного заходу, який пройшов плідно, творчо та дружньо. Бажаємо учням вдало втілених в життя проєктів та нових цікавих ідей, а організаторам заходу – професійних успіхів і реалізації всіх задумів та планів!
Вікторія Калініна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка