«Екологія мови – екологія людських стосунків»

Виладачі ЛНУ взяти участь у науково-практичній конференції «Слобожанська беседа-8. Екологія мови – екологія людських стосунків».

Конферненція проходила   на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка 10 листопада 2015 року.

Учасниками конференції стали представники Луганського національного університету імені Тараса Шевченка ,Київського університету імені Бориса Грінченка, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Інституту філології та суспільствознавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Теплівської  ЗОШ, Станично-Луганського р-н, Луганська обл.

Метою проведення заходу став аналіз  питання функціонування  української мови, екології усного і писемного мовлення,  вивчення  діалектного, суржикового, жаргонного мовлення та сленгу, виявлення культурологічного підґрунтя мовних явищ, обґрунтування методичних засад використання регіонального компоненту на уроках української мови й літератури.

Наукова проблематика конференції:

1. Мета, методи і прийоми дослідження усного мовлення.
  2. Стратегії і тактики комунікантів в умовах інформаційної нестабільності.
  3. Структурні риси говірок Слобожанщини.
  4. Суржикове мовлення як об’єкт поліструктурного аналізу.
  5. Особистість і мова. Мовленнєва креативність.
  6. Мовна особистість в контексті мотивів і потреб соціального існування.
  7. Роль інформаційного простору у формуванні культури.
  8. Мовленнєва культура в соціолінгвістичному аспекті.
  9. Розмовний дискурс і питання ментальності народу.
  10. Організація навчально-комунікативного простору в умовах реального українсько-російського білінгвізму.

Результати  конференції будуть опубліковані в матеріалах конференції «Слобожанська бесіда-8. Екологія мови – екологія людських стосунків».

Прес-центр ЛНУ