Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Досягнення в науковій діяльності

Наукова діяльність кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами визначається значними результатами й досягненнями.

На кафедрі працюють 4 доктори наук та 6 кандидатів наук. Кафедрою створено Громадську організацію ,,Асоціація дослідників проблем управлінняˮ (2013 р.), яка сприяє розвитку наукової школи з управління в освіті, підвищенню якості наукових досліджень, участі в міжнародних грантах. Членами асоціації є представники різних університетів країни. Асоціація є майданчиком, який дозволяє налагоджувати співпрацю у проведенні досліджень проблем управління. Участь у діяльності асоціації сприяє проходженню акредитації управлінських освітніх програм.Кафедра публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами вже третій рік поспіль посідає перше місце в рейтингу з науково-дослідної роботи університету серед кафедр соціо-гуманітарного профілю. Завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Євген Хриков посів найвищу позицію в рейтингу досягнень докторів наук, професорів соціо-гуманітарних кафедр у науково-дослідній роботі за 2020 р.

Викладачі кафедри активно займаються науковою діяльністю, мають численні публікації у фахових журналах та журналах, що входять до баз Scopus та Web of Science, а також монографії, беруть участь у різних міжнародних та всеукраїнських конференціях.

Творчим колективом авторів кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами (Євген Хриков, Олена Кравченко, Тетяна Сич, Ольга Птахіна, Ольга Саєнко, Андрій Розсказов, Євген Іванов, Ірина Паславська, Ніна Циган) видано колективну монографію ,,Актуальні проблеми освітнього, публічного та соціального менеджментуˮ. Монографія містить численні дослідницькі матеріали щодо розвитку внутрішньої автономії у ЗВО; запровадження інноваційної моделі ризик-менеджменту та стратегічного управління закладами освіти; специфіки методології досліджень проблем управління освітою, нормативно-правових засад державного управління системою освіти в Україні, фінансового забезпечення освітніх установ.

Видатною подією в науковому житті кафедри у 2020-2021 навчальному році був захист дисертації Тетяна Сич на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук на тему ,,Розвиток методології дослідження проблем управління освітою в історії вітчизняної педагогічної науки (друга половина ХХ – початок ХХІ століття)ˮ.

Традиційним для кафедри стало проведення комплексних, колективних досліджень, у яких беруть участь магістранти та викладачі, підсумки яких підводять на науково-практичних конференціях та в публікаціях. З ініціативи колективу кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами у 2021 році проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію ,,Інтеграція науки та практики управління в умовах соціокультурних трансформаційˮ. У конференції взяли участь науковці й магістранти з різних закладів вищої освіти України. Обговорення різноманітних аспектів публічного управління та управління навчальними й соціальними закладами засвідчують актуальність конференції.

У межах дії угоди про співробітництво кафедри з Нацагенцією України з питань державної служби, Луганською облдержадміністрацією та Луганською обласною радою протягом року в магістратурі спеціальності ,,Публічна служба та адмініструванняˮ ДЗ ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ здійснюється удосконалення системи професійного навчання публічних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, здійснюється підготовка магістрів спеціальності 281 ,,Публічне управління та адмініструванняˮ. Завдяки директору навчально-наукового інституту публічного управління, адміністрування та післядипломної освіти, доктору наук з державного управління, професору Володимиру Заблоцькому проводиться підвищення кваліфікації публічних службовців Луганської області.

Результатом плідної праці кандидата педагогічних наук, доцента Надії Васиньової стало отримання призового місця на Всеукраїнському студентському професійному творчому конкурсі проєктів ,,Територіальний розвиток громад в Україніˮ здобувачкою вищої освіти за спеціальністю ,,Публічне управління та адмініструванняˮ Світлана Барабаш.

Викладачі кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами систематично проходять підвищення кваліфікації з актуальних напрямів розвитку освіти. У 2021 році більшість членів кафедри проходили підвищення кваліфікації в Університеті менеджменту освіти.

Щомісяця проводяться наукові й методичні семінари з метою підвищення професійного рівня викладачів кафедри.

Останнім досягненням кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами в науковій діяльності у 2021 році є започаткування наукового проєкту ,,Взаємодія закладу вищої освіти з територіальними громадами в умовах децентралізації влади (взаємодія влади і науки на прикладі Луганської області)ˮ за ініціативи доктора педагогічних наук, професора Олени Кравченко (керівник проєкту).

У ході реалізації проєкту буде здійснено обґрунтування та впровадження системи взаємодії університету з територіальними громадами Луганської області на взаємовигідних умовах. Упровадження системи взаємодії закладу вищої освіти з територіальними громадами сприятиме: розробленню концептуального та інформаційного підґрунтя взаємодії ДЗ ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ з територіальними громадами Луганської області; визначенню умов взаємодії університету з територіальними громадами; створенню інфраструктури (персонал, обладнання, програмне забезпечення, інформаційні ресурси) для ефективної та взаємовигідної співпраці університету з територіальними громадами Луганської області.

Реалізація проєкту допоможе університету диверсифікувати напрями діяльності відповідно до потреб територіальних громад, сприятиме розвитку професійних компетенцій професорсько-викладацького складу у процесі здійснення різних форм взаємодії з територіальними громадами, дозволить підвищити якість наукових досліджень, сприятиме налагодженню зв’язків з роботодавцями. Розвиток взаємодії з територіальними громадами надасть університету можливості: збагатитися новими знаннями і кращим досвідом щодо взаємодії зі стейкхолдерами, вдосконалити та розширити спектр навчальних курсів, започаткувати експорт власних послуг і підвищити його привабливість для зовнішнього та внутрішнього середовища, зокрема сформувати підґрунтя для участі в зарубіжних проєктах, пов’язаних з розвитком співпраці закладів вищої освіти та територіальних громад в Україні.

Кафедри публічної служби та управління навчальними
й соціальними закладами

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024