Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

“ФПН: Дні науки 2021”

22-23 квітня на факультеті природничих наук пройшла науково-практична конференція “ФПН: Дні науки 2021” в онлайн форматі.

Студентсько-викладацький колектив розпочав конференцію з хвилини мовчання на вшанування пам’яті ректора нашого університету Сергія Савченка, члена кореспондента Національної академії педагогічних наук України, професора, доктора педагогічних наук.

Сергій Вікторович був для нас прикладом мудрого керівника, талановитого науковця та щирої людини. Світла та добра пам’ять Сергію Вікторовичу. Нехай його добрі справи назавжди залишаються у наших серцях, історії університету та освіти України.

Традиційно, конференцію відкрив Леонід Ваховський, проректор з науково-педагогічної роботи, професор, доктор педагогічних наук, який побажав усім гідно представити результати своїх досліджень науковій спільноті факультету та кафедр. З привітальним словом виступила Наталія Мацай, декан факультету природничих наук, доцент, кандидат сільськогосподарських наук. Наталія Юріївна привітала учасників конференції та відзначила, що відкриття науково-практичної конференції природничників в рамках “Дні науки 2021” саме 22 квітня дуже символічне, бо співпадає з Всесвітнім Днем Землі.  

Саме у цей день в різних куточках світу проводять різноманітні заходи, що покликані спонукати людей бути уважними до навколишнього середовища планети Земля. За традицією міжнародної спільноти у День Землі лунає єднаючий Дзвін миру, який почули й учасники пленарного засідання. Дзвін закликає всепланетарну  спільноту встановити мир та докласти зусиль до збереження нашої планети. Освітня та наукова діяльність нашого факультету, кафедр факультету пов’язана  саме з вивчення об’єктів живої та неживої природи, тому щорічно відзначає цей день проведенням акцій та заходів. 

У роботі пленарного засідання прийняли участь більше ста учасників. Модераторувала пленарне засідання Галина Євтушенко, голова наукової комісії факультету природничих наук, доцент, кандидат сільськогосподарських наук. Пленарне засідання було розпочато з представлення доповіді Наталії Мацай, декана факультету природничих наук, доцента, кандидата сільськогосподарських наук “ФПН: наукова історія та сьогодення”, яка розповіла про історію наукових традицій кафедр факультету, відзначила науковців кафедр, схарактеризувала особливості наукових шкіл, які були створені у різні роки на факультеті.

На пленарному засіданні були також представлені доповіді за основними напрямками наукової тематики кафедр факультету: “Основні направлення селекції та технології вирощування олійних культур”, Ігор Аксьонов, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри біології та агрономії; “Дослідження  з орнітологічні дослідження природоохоронних територій України”, Галина Євтушенко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри біології та агрономії; “Геологічне значення викопних зубів акулових риб”, Микола Удовиченко, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент, почесний професор. 

Історичні аспекти та сучасний стан наукових досліджень за затвердженими науковими темами кафедр було представлено у доповідях  Сергія Маслійова, завідувача кафедри біології та агрономії, доктора сільськогосподарських наук, професора,   Ірини Мельник, завідувача кафедри географії, кандидата географічних наук, доцента;  Ірини Новоскольцевої, завідувача кафедри лабораторної діагностики, хімії та біохімії, кандидата медичних  наук, доцента, Сергія Петренко, кандидата біологічних наук, доцента кафедри садово-паркового господарства та екології, Лариси Королецької, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри садово-паркового господарства та екології. Наприкінці пленарного засідання Микита Перегрим, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри садово-паркового господарства та екології, запропонував доповідь “Громадянська наука: час долучатися”, яка надала інформацію щодо сучасних підходів у дослідженні природних об’єктів та можливостей використання звичних смартфонів у масовому зборі інформації про об’єкти природи.

Кожна доповідь пленарного засідання, представлена науковцями факультету, викликала жваве обговорення та дискусію. Дякуємо доповідачам за представлення доповідей та бажаємо усім плідної та цікавої роботи на секційних засіданнях!  

За інформацією факультету природничих наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024