Круглий стіл на ФУФСК
15.4.2021
На кафедрі журналістики та видавничої справи ФУФСК провели Дні науки.
Журналістика – це і служба, і творчість, і вистава,
і гра: із самим собою, читачами, головним редактором,
з підлеглими, якщо вони в тебе є.
Але коли в тебе виходить дійсно комусь допомогти,
лише тоді виникає розуміння особливого сенсу цієї професії.
Леонід Шаров
Традиційно весною на факультеті української філології та соціальних комунікацій проходять заходи присвячені Дням науки. Особливістю цьогорічних Днів науки-2021 є їх онлайн-формат, тому всі виступи й дискусії відбулися в режимі відеоконференції на платформі Microsoft Teams.
14 квітня, в день народження Йогана Гутенберга, видатного винахідника книгодрукування, що дало поштовх до появи світової друкованої періодики, на кафедрі журналістики та видавничої справи відбувся круглий стіл: ,,Наукові питання підготовки здобувачів вищої освіти: практико-орієнтовне навчання журналістиціˮ.
Акцентуючи увагу на практичній складовій професії журналіста, зі вступним словом виступили Артем Галич, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри та Катерина Ульянова, гарант освітньої програми, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри. Викладачі привітали студентів 2-го курсу Любов Колодько та Юлію Меженську та їхнього наукового керівника асистента Олега Черниша з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та побажали подальших творчих успіхів і нових досягнень. Конкурс проходив 6 квітня в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. Дослідження було написане на конкурентоздатну та актуальну тему: ,,Діяльність студентської телерадіостудії у формуванні медіакультури здобувачів освіти в закладі вищої освітиˮ. Дівчата-переможці репрезентували на екрані свій унікальний проєкт. Новизною дослідження було розроблення технології формування медіакультури особистості на основі експерименту, який проводився на базі телерадіостудії ,,Хвиляˮ ДЗ ,,Луганський університет імені Тараса Шевченкаˮ, що й принесло успіх студенткам.
Зі своєю презентацією виступив студент 3 курсу Олександр Черепеня, який взяв участь у тренінгу ,,Якісний дебют у журналістиціˮ, організованому громадською організацією ,,Детектор-медіаˮ. Він продемонстрував усім алгоритм створення репортажів, аналітичної статті, а також особливостей редагування власних журналістських текстів.
З надзвичайно цікавою доповіддю виступив студент 1-го курсу Михайло Арданов, який працює в районній ,,Телегазетіˮ м. Старобільськ. Спираючись на практичний досвід, він познайомив усіх учасників заходу з роботою редакції й особливостями створення та підготовки журналістських текстів до друку.
Поділилася досвідом і студентка 3-го курсу Марія Манько, яка проходила виробничу практику на харківському телебаченні ,,АТНˮ. Вона розказала про особливості репортажної зйомки міста, у якій особисто брала участь, про специфіку операторської майстерності та монтажу, про наявність технічного обладнання та програмного забезпечення телеканалу.
Зустріч була цікавою та корисною. Усі учасники круглого столу мали змогу представити результати своїх наукових досягнень, продемонструвати успіхи та обговорити зі студентами й викладачами актуальні проблеми у сфері масово-інформаційної діяльності.
Дякуємо молодим науковцям!
За інформацією кафедри журналістики
та видавничої справи ФУФСК