Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Розробка освітньо-професійної програми

На кафедрі технологій виробництва і професійної освіти відбулась зустріч робочої проєктної групи з розробки освітньо-професійної програми.

16 березня 2021 року на кафедрі технологій виробництва і професійної освіти НН ІТТОТ відбулась зустріч робочої проєктної групи з розробки освітньо-професійної програми ,,Технологія виробів легкої промисловостіˮ першого (бакалаврського) рівня вищої освіти галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальності 015 ,,Професійна освітаˮ, за предметною спеціалізацією ,,Технологія виробів легкої промисловостіˮ, представниками адміністрації та викладачами Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу.

Зустріч організовано з метою перегляду й оновлення освітньо-професійної програми. Учасники активно та плідно попрацювали над її удосконаленням.

У ході зустрічі розглянуто питання підготовки фахівців спеціальності ,,Професійна освіта. Технологія виробів легкої промисловостіˮ, які б відповідали новим освітнім реаліям, обговорювався перелік компетентностей, які повинні бути сформовані у майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних дисциплін цього напрямку, обговорювався зміст освітньо-професійної програми.

Зустріч відбулась після кількох онлайн-консультацій за участю стейкхолдерів. Одержані коментарі та пропозиції були ретельно проаналізовані робочою проєктною групою.

Стейкхолдери зазначили, що запропонована ОПП відповідає положенням Стандарту професійної освіти першого (бакалаврського) рівня, відображає консенсус отриманих пропозицій та формує підґрунтя для успішної реалізації поставленої в ній мети. Тем не менш, представники закладу освіти запропонували приділити більшу увагу формуванню у здобувачів вищої освіти навичок роботи зі спеціалізованими комп’ютерними програмами, а також розвитку креативності та творчості у педагогічній діяльності. 

18 березня 2021 року відбулась зустріч з директором ТОВ ,,Старобільська швейна фабрикаˮ Юлією Савенко. Вона детально ознайомилась з освітньо-професійною програмою підготовки бакалаврів спеціальності ,,Професійна освіта. Технологія виробів легкої промисловостіˮ. Учасники зустрічі обмінялися думками щодо змісту освітньо-професійної програми, змісту освітніх компонентів та фахових компетентностей, необхідних для підготовки конкурентоспроможних на ринку праці фахівців галузі легкої промисловості. Під час зустрічі також розглянули та обговорили широке коло питань, які стосуються якості підготовки та працевлаштування випускників.

Стейкхолдером було запропоновано звернути увагу на практичну підготовку здобувачів вищої освіти та збільшення кількості кредитів на різні види практик.

Навчально-науковий інститут торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024