Можливості працевлаштування в Японії
15.3.2021
Студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка поспілкувалися з провідним фахівцем японської компанії.
Нещодавно на факультеті іноземних мов відбулася зустріч студентів ЛНУ імені Тараса Шевченка, що вивчають японську мову, з провідним фахівцем японської компанії Yumе Global Харуною Аокі. Студенти та викладачі з великим інтересом прослухали презентацію про можливості навчання та працевлаштування в Японії. Харуна Аокі зазначила, що робота в Японії для українців це цілком реальне завдання, особливо для тих, хто володіє достатньою кваліфікацією і досвідом.
Під час презентації Харуна Аокі нагадала, що Японія має одну з найпотужніших економік у світі, а сприяють цьому широке використання передових технологій та дисциплінована робоча сила. В країні високий рівень життя, безробіття близько 3%, а інфляція практично відсутня. Також було зазначено, що населення Японії становить близько 127 млн осіб, а основна частина місцевих громадян – 72,2% – зайнята у сфері послуг, 26,6 % – у промисловості, а на частку сільського господарства припадає трохи більше 1%.
Далі вона повідомила про основні галузі Японії, де є доступні вакансії для іноземців. До них відносяться інформаційні технології, електроніка, харчова промисловість, фінансовий і банківський сектор, торгівля, дизайн, готельне господарство, заклади харчування (ресторани). Студентів здивував той факт, що кількість компаній в Японії становить один мільйон сто тисяч. Заробітня плата в Японії для тих, хто тільки починає працювати становить – 240, 000 тисяч японських єн (2500 доларів). Наприкінці року кожний працівник отримує бонус, або тринадцяту зарплатню, яка становить 1.5 місячного окладу. Знайти роботу в Японії у сфері некваліфікованої праці дуже складно, а без знання японської мови й зовсім нереально.
Харуна Аокі зазначила, що практично в кожному випадку іноземцю знадобиться знання японської мови на рівні N 3. Особливу увагу працедавці приділяють резюме (CV). Вона зупинилася на тому, що має бути написано в якісному резюме й навела приклади резюме японською мовою. Так, у ньому обов’язково треба вказати свої конкурентні переваги, досвід, навички, сильні й слабкі сторони, наявні сертифікати, тощо. Детально розповіла вона про те, як проходить співбесіда, як треба себе поводити й одягатися та рекомендувала посміхатися. Далі Харуна Аокі детально розповіла про види контрактів.
Знайти підходящі вакансії в Японії дуже непросто. Важливу роль відіграють особисті контакти і знайомства. Тому Харуна Аокі запропонувала нашим студентам безкоштовну допомогу у написанні резюме японською мовою та у підготовці до співбесіди.
Зустріч була дуже плідною та цікавою для всіх присутніх. У кінці зустрічі завідувач кафедри східних мов Наталія Федічева запропонувала Харуні у квітні 2021 прийняти участь у міжнародній конференції ,,Сучасні тенденції сходознавстваˮ, яка щорічно проводиться на факультеті іноземних мов.
Факультет іноземних мов