Представники ООН завітали до ЛНУ
22.10.2015
Напередодні відзначення 70-річчя ООН представники організації завітали до Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
Зустріч представників Організації об’єднаних націй з викладачами та студентами університету відбулась 21 жовтня на базі ЛНУ ім. Т. Шевченка, що знаходиться зараз у Старобільську.
До нашого університету завітали Джеф Вілкінсон – голова польового офісу управління Верховного комісару ООН по справам біженців; Ганна Борова – представник Програми розвитку ООН та представники різних установ ООН.
ООН є глобальною міжнародною організацією, яка була заснована 24 жовтня 1945 на конференції у Сан-Франциско на підставі Хартії Об’єднаних Націй. Метою діяльності організації є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки та розвиток співробітництва між державами світу.
Джеф Вілкінсон в легкій та невимушеній формі розповів про основні напрямки роботи УВКБ в Українї, а саме в Луганській області, та відповідав на запитання викладачів та студентів, які розповідали про хвилюючі їх проблеми, що виникли у зв’язку зі складною ситуацією в країні. Особливо йому сподобались питання від студентів англійською мовою.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) забезпечує захист і допомогу біженцям у різних країнах світу. Агентство з головним офісом у Женеві (Швейцарія) було створене Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 4 грудня 1950 р. і розпочало свою роботу в 1951 р. На початковому етапі його основною метою було надання допомоги більш як мільйону біженців у Європі по закінченню Другої світової війни.
Основними напрямками діяльності УВКБ ООН є:
- Сприяння створенню ефективної системи захисту біженців і законодавства відповідно до міжнародних стандартів.
- Забезпечення захисту всіх осіб, що знаходяться під опікою УВКБ ООН.
- Фінансова підтримка для самозабезпечення, місцевої інтеграції а також допомога у добровільному поверненні.
- Створення гуманітарного простору для переміщених осіб і шукачів притулку в контексті змішаного міграційного руху.
- Боротьба та попередження випадків безгромадянства, викликаних, серед іншого, розпадом Радянського Союзу.
- Надання допомоги біженцям, шукачам притулку та переміщеним особам.
- Навчання представників державних органів та неурядових організацій, які працюють у сфері захисту біженців та переміщених осіб.
- Інформаційні заходи, спрямовані на посилення захисту біженців та боротьбу проти расизму та ксенофобії.
В 2014 році в Україні виникла проблема внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Криму та cходу країни. УВКБ ООН продовжує підтримувати уряд та громадські організації, які забезпечують потреби ВПО через надання юридичної, матеріальної та соціальної допомоги. Агентство зосереджує свою діяльність на посиленні гарантій дотримання прав і свобод для більш ніж 1,3 мільйона внутрішніх переселенців, покращенні їх життєвих умов та забезпеченні довготермінових рішень.
Крім того, Ганна Борова представила присутнім проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». До основних цілей проекту належать:
- розбудова спроможностей місцевих громад та представників влади у впровадженні місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, запровадженні місцевого планування за участі громад, наданні громадських послуг, відновленні базової соціальної та комунальної інфраструктур, а також розвитку малого фермерського бізнесу;
- заохочування енергетичного планування та ефективного використання енергії, використання інноваційних технологій та проведення кампаній з підвищення обізнаності у сфері енергоефективності;
- поширення кращих практик та знань щодо мобілізації громад та управління за участі громад через національний ресурсний центр та сприяння розвитку політики щодо місцевого самоврядування, поступу децентралізації та регіонального розвитку;
- включення методології підходу до місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, до навчальних планів та програм вищих навчальних закладів.
Після закінчення зустрічі студенти та викладачі ще довго спілкувались з Представниками ООН та обговорювали можливості співпраці та шляхи вирішення основних проблем внутрішніх переселенців.