Виставка наукових досягнень НН ІПП
3.3.2021
1 березня в університеті відбулася Виставка наукових досягнень навчально-наукового інститут педагогіки і психології, присвячена 100-річчю ЛНУ імені Тараса Шевченка.
У День народження університету в бібліотеці нашої альма-матер зібралися ректорат, директори, декани, завідувачі кафедр, представники різних підрозділів, молоді науковці, щоб відзначити свято науковими досягненнями викладачів і студентів НН ІПП.
Захід відкрила в. о. директорки бібліотеки М. Починкова.
З вітальними словами до присутніх звернулися голова вченої ради університету В. Курило та ректор С. Савченко.
Організаторка виставки О. Караман у своєму зверненні до відвідувачів зазначила, що наука – це той вид діяльності університету, який відрізняє його від інших закладів освіти – дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних, фахових передвищих. Без науки немає університету, а тому наукова діяльність та суміжні з нею підвищення якості кадрового складу й міжнародна діяльність є пріоритетними напрямами розвитку НН ІПП.
У 2014 році інститут зазнав значних втрат: 6 докторів наук перейшли на роботу в інші ЗВО, ще 1 доктор Чиж О. М. був смертельно поранений і пішов з життя, Також перейшли в інші ЗВО 6 кандидатів наук.
Завдяки активізації роботи науковців інституту та відновлення спеціалізованих рад за шість років в інституті було захищено: 3 докторські дисертації (Кизилова В. В., Бадер С. О., Степаненко В. І.), ще 1 докторська буде захищена 16 березня (Починкова М. М.). Також було підготовлено 13 кандидатів наук. Отже, було втрачено 13 науковців, а підготовлено – 17. І наразі якість кадрового складу інституту складає 86%, що перевищує довоєнні показники.
Уся наукова та міжнародна діяльність інституту знайшла своє відображення в межах шести локацій, кожну з яких представили молоді науковці НН ІПП, що вже зробили перші кроки в науку: 1. Монографії, навчально-методичні посібники, словники, підручники. 2. Наукові фахові журнали України Збірники наукових праць. 3. Студентська наука. 4. Сертифікати. 5. Нагороди за наукову роботу. 6. Співпраця з НАПН України.
Олена Леонідівна запросила відвідувачів виставки до невеличкої екскурсії та ознайомила з діяльністю НН ІПП з усіх напрямів наукової та міжнародної діяльності.
За 6 років НН ІПП:
- виконував 3 фундаментальні дослідження за кошти державного бюджету України (під керівництвом проф. Курила В. С., Харченка С. Я.);
- організував і провів 30 міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференцій;
- опубліковував понад 1000 наукових та методичних праць, зокрема 20 монографій, 35 навчально-методичних посібників;
- видав понад 40 номерів наукових журналів і збірників («Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (педагогічні науки)», «Education and Pedagogical Sciences» («Освіта та педагогічна наука»);
- узяв участь у 16 міжнародних проєктах і програмах;
- уклав 2 угоди про співпрацю з іноземними ЗВО: Жешувським університетом (Республіка Польща) та Балтійська Міжнародна Академія (Латвія);
- завоював 4 золоті медалі на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти»;
- постійно очолював рейтинги наукових досягнень серед кафедр психолого-педагогічного профілю.
Центральною локацією стала «Науковий пошук молодих дослідників», що відображала результати студентської наукової роботи за шість років:
- опубліковано понад 1300 наукових праць студентів;
- проведено 29 студентських науково-практичних конференцій;
- взято участь у 8 міжнародних та 14 всеукраїнських конференціях в інших ЗВО;
- видано 18 збірників наукових та методичних праць студентів («Науковий пошук молодих дослідників», «Методична скарбничка сучасного педагога», «Методична скарбничка педагога», «Мова й література у проекції різних наукових парадигм»);
- підготовлено 6 переможців (1 місце) та 14 призерів (2–3 місця) ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт та олімпіад.
Право для презентації локацій виставки було надано кращим молодим дослідникам НН ІПП, які вже мають здобутки з наукової діяльності: Назмієв А., Борисенко К., Палагута О., Масловська І., Тєтєрєв В., Коваленко К., Косенко В., Хрипун К., Потьоміна В., Пільтенко А.
Останню локацію – «НАПН України – ЛНУ імені Тараса Шевченка» – представила О. Караман. Вона відзначила, що НАПН України є надійним партнером університету з 1997 року. Академія – одна з перших, хто підтримав наш університет в найтрагічніший час війни та переміщення до Старобільську. Незабутнім є виїзне засідання президії НАПН України на чолі з Президентом В. Г. Кременем у День захисника України 2018 року, що викликало великий резонанс на всій території України. Також потужною підтримкою є щорічне надходження наукової, навчальної та навчально-методичної літератури від НАПН України до Дня працівника освіти, кількість якої на сьогодні складає понад 2000 примірників.
Отже, дружба і співпраця ЛНУ імені Тараса Шевченка та НАПН України продовжується і зміцнюється. І на честь 100-річного ювілею НАПН України за ініціативою Президента Кременя В. Г. та академіка-секретаря Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Сисоєвої С. О. зробила подарунок – надіслала понад 200 примірників наукової, навчальної та навчально-методичної літератури для підтримки освітнього процесу в університеті. Також на ім’я колективу університету надійшла пам’ятна адреса і телеграма з привітанням і найщирішими побажаннями подальшого розвитку та стійкості у відстоюванні національних ідей в умовах зовнішніх викликів, яку О. Караман передала на зберігання В. Курилу та С. Савченку. Після цього відвідувачі отримали сюрприз – святкове інтерв’ю Президента НАПН України В. Г. Кременя на каналі університетського інтернет-радіо.
Виставку висвітлено у відеорепортажах на університетському каналі YouTube:
На цьому екскурсія виставкою була завершена. Організатори подякували всім за проявлений інтерес до виставки. В. Курило та С. Савченко висловили слова вдячності колективу викладачів і студентів НН ІПП за високі наукові результати, що підтримують позитивний імідж університету в Україні, та підготовку молодих науковців – майбутнє університету.
З ювілеєм, рідна Альма-матер!!! Розвитку, процвітання, слави, нових перемог, вічного життя!!!
Викладачі і студенти навчально-наукового
інституту педагогіки і психології