Удосконалення якості освітніх програм
2.3.2021
У січні-лютому 2021 р. студентсько-викладацький колектив кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів НН ІТОТТ долучились до низки заходів.
Задля покращення якості підготовки здобувачів вищої освіти за освітньою програмою ,,Товарознавство та експертиза в митній справіˮ спеціальність 076 ,,Підприємництво, торгівля та біржова діяльністьˮ, галузі знань 07 ,,Управління та адмініструванняˮ гарант другого (магістерського) рівня вищої освіти Наталія Омельченко професор кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів НН ІТОТТ та гарант першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Анна Браїлко доцент кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів НН ІТОТТ у січні-лютому 2021 р. долучились до низки заходів.
27 січня 2021 р. було взято участь у вебінарі на тему ,,Підприємцям про ринковий нагляд у сфері нехарчової продукції: що потрібно знати і як діяти?ˮ (на базі Комунікативної платформи з технічного регулювання). Захід проведено за ініціативи та підтримки Департаменту регуляторної політики та підприємництва; Департаменту технічного регулювання та інноваційної політики Мінекономіки; Проєкту GIZ ,,Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівліˮ. Учасники заходу отримали роз’яснення основних положень законодавства про державний ринковий нагляд, особливостей його застосування на практиці, важливості розвитку системи ринкового нагляду для забезпечення безпечності нехарчової продукції та чесної конкуренції. Доповідачами заходу стали представники Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Держпраці та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Департаментом регуляторної політики та підприємництва для кращого розуміння представниками бізнесу своїх прав та їх практичного використання під час здійснення державного ринкового нагляду було презентовано Пам’ятку щодо ринкового нагляду із візуалізацією основних варіантів взаємодії підприємців із органами ринкового нагляду.
11 лютого 2021 р. взято участь у другому циклі вебінарів (на платформі Zoom) для гарантів освітніх програм та груп забезпечення якості. Вебінар проведено Національним агентство із забезпечення якості вищої освіти. Під час заходу учасники отримали відповіді на актуальні запитання, які виникають в процесі акредитації освітніх програм.
16 лютого 2021 р. гаранти долучились до лекції ,,Коли хороші студенти ухвалюють хибні рішення: чому студенти обманюютьˮ (на платформі Zoom), лектор: доктор Девід Ретінджер (Dr. David Rettinger, Ph.D.). Лекція організована Американською Радою з міжнародної освіти у межах упровадження проєкту ,,Ініціатива академічної доброчесності та якості освітиˮ, у партнерстві з Міжнародним центром академічної доброчесності (International Center for Academic Integrity). Порушення академічної доброчесності є екзистенційною загрозою для вищої освіти. Справжня академічна доброчесність вимагає академічної культури, яка сприяє автентичному навчанню та взаємоповазі. До розвитку академічної доброчесності потрібно підходити цілісно та акцентувати увагу на розвитку особистісної етики, кращих практик викладання та мислення, зорієнтованого на постійне зростання.
25 лютого 2021 р. прийнято участь у онлайн семінарі ,,Сучасні тренди в економіці та роль бізнес освітиˮ (на платформі Zoom). Семінар проведено з метою поширення інформації про нові світові тренди та ризики в економіці, коригування освітніх програм у варіативній частині та зміцнення світоглядних позицій науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.
Вероніка Ворожбит, внутрішній стейкхолдер освітньої програми ,,Товарознавство та експертиза в митній справіˮ, здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності 076 ,,Підприємництво, торгівля та біржова діяльністьˮ освітньої програми ,,Товарознавство та експертиза в митній справіˮ НН ІТОТТ, 5 лютого 2021 р. взяяла участь у онлайн тренінгу ,,Інструменти дистанційного маркетингуˮ (на платформі Zoom), тренер Юлія Шакула. Тренінг призначений для представників мікро-, малого та середнього бізнесу, які бажають опанувати інструменти дистанційного маркетингу для просування власного проєкту. Вероніка Ворожбит отримала сертифікат, який засвідчує участь у тренінгу, що відбувся за сприяння Проєкту USAID ,,Економічна підтримка Східної Україниˮ. Разом із тим, за успішну участь у тренінгу, її нагороджено подарунковим сертифікатом на індивідуальну консультацію з тренером із можливістю експертної оцінки власної бізнес-ідеї.
Отже, систематична участь у подібних заходах гарантів освітньої програми ,,Товарознавство та експертиза в митній справіˮ та внутрішніх стейкхолдерів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти і другого (магістерського) рівня вищої освіти необхідна для оновлення змісту освіти на основі наукових досягнень і сучасних практик й пріоритетів зовнішніх стейкхолдерів та уточнення програмних результатів навчання, з урахуванням потреб стейкхолдерів і сучасних тенденцій ринку праці.
Навчально-науковий інститут торгівлі,
обслуговуючих технологій та туризму