Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Освітній проєкт

Викладачі факультету природничих наук долучилися до освітнього проєкту, спрямованого на підвищення рівня обізнаності з питань біобезпеки та біозахисту в Україні.

Партнерський проєкт «Освіта та поширення знань в Україні», який виконується Інститутом біохімії імені О. В. Палладіна НАН України разом з Українським науковотехнічним центром (STCU) та службою біологічної безпеки Міністерства оборони Великобританії спрямований на розпосюдження знань щодо проблематики біобезпеки, біозахисту, біоетики та можливого подвійного використання результатів цих наукових досліджень.

У відповідності до програми проєкту 24 лютого 2021 року було проведено семінар-вебінар для викладачів та науковців до якого долучилися викладачі факультету природничих наук.

Семінар відкрив голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО України, академік НАН та НАМН України Комісаренко Сергій Васильович, який представив доповідь щодо сучасної проблематики біобезпеки, біозахисту, біоетики, можливого подвійного використання результатів наукових досліджень.

Наступним доповідачем виступив професор кафедри хімії та фармації Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Демченко Анатолій Михайлович, який розповів про можливі шляхи подолання пандемії, які він  намагається знайти разом зі своїми американськими партнерами.

Під час семінару-вебінару найбільш жваве обговорення викликали такі питання, як «Методологія пошуку сполук, що мають противірусну дію (зокрема по відношенню до коронавірусів SARS-CoV, MERS-CoV та SARS-CoV-2) за стандартами FDA»; «Критерії активності противірусної дії хімічних сполук: ЕС50, СС50 (або ІС50), Si»; «Результати противірусної дії сполук стосовно коронавірусів SARS-CoV-2, SARS-СoV, MERS-CoV та деяких особливо небезпечних вірусів: Yellow Fever, Tacaribe, H1N1, H3N2 та інших»; «Перспективи створення реального противірусного засобу для лікування хвороби».

Викладачі факультету природничих наук щиро дякують організаторам за цікавий семінар та сподіваються на подальшу співпрацю.

За інформацією факультету природничих наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024