Подяка вченим-економістам
4.1.2021
Вченим-економістам ЛНУ висловлено подяку від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Напередодні новорічних свят на ім’я ректора ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Сергія Савченка надійшов лист від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за підписом Першого заступника Міністерства Ростислава Замлинського, у якому професорам Андрію Колосову та В’ячеславу Чеботарьову і доценту Єгору Чеботарьову висловлено подяку за пропозиції з розробки Концепції економічного розвитку Донецької та Луганської областей. Такі пропозиції містили, зокрема, обґрунтування конкретних кроків з запровадження територій пріоритетного розвитку на Донбасі, підтримки агропродовольчої сфери та переміщених закладів освіти (cкан листа).
Відповідна діяльність наших викладачів, яких включено до складу Міжвідомчої комісії з розробки Стратегії відновлення Донбасу під головуванням Міністра ТОТ України Олексія Резнікова, є відбиттям практичної діяльності кафедри економіки, маркетингу та підприємництва з реалізації унікальності її освітньої програми за спеціальністю 051 «Економіка» бакалаврського рівня. Одну зі складових унікальності програми було визначено як співпрацю кафедри з органами державної влади України щодо опрацювання пропозицій з подолання наслідків війни на Донбасі та міжнародними благодійними організаціями щодо консультаційного супроводу їхньої діяльності з підтримки малого й середнього бізнесу Луганської та Донецької областей.
Схваленим МінТОТ України пропозиціям передувала вже тривала діяльність кафедри за даним напрямом. Так, у 2016 р. за аналогом «Плану Маршала» було представлено «План відродження Донбасу», який схвалено не тільки Академією зовнішніх справ України, а й Посольством США в Україні та Інститутом Кеннана (США). Протягом 2015-2020 рр. кафедра здійснювала супровід грантової діяльності провідних міжнародних благодійних організацій («Word Jewish Relief», «DAI Global LLC», «Mercy Corps» тощо) з підтримки малого й середнього бізнесу Луганської та Донецької областей, що також використовується в освітній діяльності спеціальностей «Економіка» та «Маркетинг». На основі такого підходу кафедрою у 2018 р. опрацьовано пропозиції з підтримки підприємництва до Верховної Ради України, Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та Старобільської райдержадміністрації.
Наразі у контексті реалізації освітнього та виховного процесу триває подібного роду діяльність кафедри економіки, маркетингу та підприємництва з органами державної влади України та міжнародними благодійними організаціями.
За інформацією кафедри економіки,
маркетингу та підприємництва НН ІнЕБ