Засідання спеціалізованої вченої ради

16-17 грудня 2020 р. відбулось чергове засідання спеціалізованої вченої ради Д 29.053.03 із захисту докторських і кандидатських дисертацій.

16-17 грудня 2020 р. відбулось чергове засідання спеціалізованої вченої ради Д 29.053.03 із захисту докторських і кандидатських дисертацій, яке за Постановою КМУ від 15 липня 2020 р. № 607 проходило з використанням засобів відеозв’язку в режимі реального часу.

Так, 16 грудня на порядку денному була представлена докторська дисертація Сич Тетяни Володимирівни, викладача кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» на тему «Розвиток методології дослідження проблем управління освітою в історії вітчизняної педагогічної науки (друга половина ХХ – початок ХХІ століття)» за спеціальністю 13.00.06 –  теорія і методика управління освітою; науковий консультант – Хриков Є. М., д. пед. н.,  проф. кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами. На обговоренні роботи члени ради та офіційні опоненти – Сорочан Т. М., д. пед.. н., проф., директор Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Харківська А. А., д. пед.. н., проф., проректор з науково-педагогічної роботи КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради; Касьянова О. М., д. пед. н., проф., завідувач кафедри педагогіки, філософії та мовної підготовки Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України відмітили високий рівень підготовки здобувача, яка реалізувала власний науковий задум щодо вирішення актуальної проблеми дослідження розвитку методології дослідження проблем управління освітою в історії вітчизняної педагогічної науки.

Захист дисертації Юніної Ольги Євгенівни за темою «Навчання іноземних мов у загальноосвітніх школах США та України: порівняльний аналіз» (13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки) під керівництвом – Ваховського Леоніда Цезаревича, д. пед. н., проф., проректора з науково-педагогічної роботи Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» був відзначений науковцями як успішний і отримав схвальні відгуки всіх членів ради.

17 грудня на засіданні була представлена докторська дисертація «Теорія і практика педагогічної діяльності музеїв в сучасному освітньому просторі України» докторанта Львівського національного університету імені Івана Франка Караманова Олексія Владиславовича (науковий консультант – д. пед. н., професор Кошманова Тетяна Сергіївна, професор кафедри викладання, учіння та освіти Західно-Мічиганського університету (США). Здобувач представив висновки з архіважливої й актуальної проблеми сьогодення, де музей виступає потужним та дієвим засобом розширення сучасного освітнього простору через зразки матеріальної та духовної культури, що дає змогу розуміти освіту не лише як процес засвоєння знань, а соціокультурної адаптації на основі засвоєння досвіду минулих поколінь, залучення до загальнолюдських та національних цінностей.

За підсумками таємного голосування й одноголосного прийняття висновку щодо дисертацій  здобувачам рішенням спеціалізованої вченої ради було присуджено науковий ступінь доктора (Сич Т.В., Караманов О.В.) і кандидата (Юніна О.Є.) педагогічних наук.

Щиро вітаємо всіх здобувачів та їх наукових консультантів і керівників! Бажаємо натхнення на нові наукові звершення!