Відкриття конференції

На кафедрі товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів відбулося відкриття ІІ Міжнародної науково-практичної конференції.

26 листопада 2020 року відбулося відкриття ІІ Міжнародної науково-практичної ,,Підприємництво, торгівля: теоретичні підходи та практичні аспекти розвиткуˮ присвяченої 100 річчю з дня народження Державного закладу ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ м. Старобільськ, Україна.

Під час відкриття конференції з вітальним словом виступили:

• Леонід Ваховський – доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Державного закладу ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ.
  • Віктор Дрель – кандидат біологічних наук, доцент, директор навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму Державного закладу ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ.
  • Людмила Сєногонова – кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів Державного закладу ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ.

Учасників конференції, у відеозверненні з нагоди відкриття конференції, присвяченої до 100-річчя з дня народження Державного закладу ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ привітали:

• Почесний консул України у місті Батумі Ростома  Накашидзе;
  • Володимир ПОТАПОВ, завідувач кафедри енергетичного машинобудування,інженерних та фізико-математичних дисциплін
    докт. техн. наук, професор, академік Міжнародної академії холоду.
  • Вікторія ЄВЛАШ, завідувач кафедри хімії, мікробіології та гігієни харчування, д.т.н., професор Харківського державного університету харчування та торгівлі

• Пасєки Станіслави Раймондівни, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, д.ек.н., професор, Черкаський національний університету імені Богдана Хмельницького.

Отримали листи-вітання від:

• Південно-казахстанського державного університету імені М. Ауезова (Республіка Казахстан, м. Шимкент)
  • Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Республіка Грузія, м. Батумі)
  • Голови федерації готельєрів Туреччини, господара низки торгівельних комплексів Анталії та готелю ,,Championˮ, Республіка Туреччина, Османа Аюк
  • Теменуги Стойкової, директора Центру якості товарів та захисту споживачів Економічного університету – Варна, к.т.н., доцент (Республіка Болгарія, м. Варна);

• Білоруського торговельно-економічного університету споживчої кооперації» (Республіка Білорусь, м. Гомель)

Колеги щиро привітали Сергія Савченка, Віктора Дреля, Людмилу Сєногонову, викладачів, співробітників і здобувачів університету з нагоди проведення конференції. Зичили викладачам та науковцям подальших успіхів у напрямі розвитку та розбудови наукового товарознавства, студентам – гідно нести ім’я Товарознавця, а учасникам конференції – плідної роботи, приємного і корисного спілкування, успіхів і добра.

Під час відкриття конференції представлені наступні доповіді:

• “Повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки: уповноваження, технічні можливості та оснащення метрологічних підрозділів, пріоритетні плани розвитку” – Олена ШАБРАЦЬКА, заступник генерального директора з метрології ДП ,,Луганськстандартметрологіяˮ.
  • “Надання послуг з оцінки відповідності продукції та послуг, атестації виробництва алкогольних напоїв, сертифікації систем управління” – Ірина ПЛОТНІКОВА, в.о. заступника генерального директора із стандартизації, сертифікації, оцінки відповідності та наукової діяльності ДП ,,Луганськстандартметрологіяˮ.
  • “Надання послуг зі стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей суб’єктів господарювання” – Олена ДРОГІНА, начальник відділу стандартизації та оцінювання вимірювальних можливостей ДП ,,Луганськстандартметрологіяˮ.
  • “Формування компетентностей майбутніх товарознавців під час вивчення дисципліни ,,Експертиза наркотичних, отруйних та вибухових речовинˮ” – Наталія МУРЛИКІНА, доцент кафедри хімії, мікробіології та гігієни харчування Харківського державного університету харчування та торгівлі; доцент кафедри прикладної хімії Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, кандидат технічних наук, доцент.
  • “Актуальні питання захисту прав споживачів в Україні” – Людмила БУТРИМЕНКО, начальник управління захисту споживачів Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Луганській області; Юлія Гончарова, начальник відділу кадрів, Товариство з обмеженою відповідальністю ,,Сватівська оліяˮ.
  • “Безпека харчової продукції в умовах від світової пандемії СOVID-19” – Марія МОРОЗОВА, доцент кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів Державного закладу ,,Луганський національний університет імені Тараса Шевченкаˮ.
  • “Аналіз змін якості напівфабрикату фаршу з добавками гідробіонтів під час випікання” – Дмитро КРАМАРЕНКО, к.т.н., доцент кафедри технологій виробництва і професійної освіти.

Тема та наукові напрямки конференції актуальні і вчасні. Присутні, на відкритті конференції, подякували співорганізаторам та організаторам конференції, доповідачам, науковцям, учасникам конференції, за значну науково-практичною подію.

Доповіді і дискусії в рамках сьогоднішньої конференції дозволи учасникам конференції обмінятися наявним досвідом і істотно просунутися вперед  у пошуку оптимальних шляхів вирішення проблемних питань з розвитку і формування підприємництва і торгівлі, поділилися досвідом та ідеями, провести обговорення, окреслити проблемні питання та шляхи їх вирішення, налагодили співпрацю.

За інформацією кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів