Захист докторської дисертації

3 листопада відбувся захист докторської дисертації Ірини Мигович під керівництвом Віталія Курила, доктора педагогічних наук, професора, академіка НАПН України.

Стратегічним завданням Луганського національного університету імені Тараса Шевченка є підвищення рівня якості кадрового потенціалу, що також є запорукою наукового прогресу закладу та професійного зростання його співробітників. Задля реалізації такого завдання викладачі університету активно працюють над науковими дослідженнями відповідно до наукових тем кафедр, щорічно захищають дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня доктора й кандидата наук.

Так, 3 листопада 2020 року у спеціалізовані вченій раді із захисту докторських (кандидатських) дисертацій Д 029.053.03 під головуванням професора Л. Ц. Ваховського було захищено докторську дисертацію (за монографією) доцента Мигович Ірини Вікторівни «Процес інтернаціоналізації та його вплив на трансформацію національних систем вищої освіти країн Східної Європи кінця ХХ – початку ХХІ століття» за спеціальністю 13.00.01 ‒ загальна педагогіка та історія педагогіки. Науковим консультантом став академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Курило Віталій Семенович.

Офіційними опонентами стали:

• Сбруєва Аліна Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка;
  • Сташевська Інна Олегівна, доктор педагогічних наук, професор, проректор з навчальної роботи Харківської державної академії культури;
  • Бельмаз Ярослава Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

Ґрунтовною та цікавою виявилась наукова дискусія за результатами роботи, у якій взяли участь провідні науковці ЛНУ та України, зокрема: С. Савченко, Л. Ваховський, С. Харченко, О. Караман, В. Заблоцький, Л. Сбітнєва, С. Шехавцова та ін.

На підставі представленої монографії та за результатами блискучого захисту членами спеціалізованої вченої ради одноголосно було прийнято рішення присудити Мигович Ірині Вікторівні науковий ступінь доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 ‒ загальна педагогіка та історія педагогіки.

Вітаємо здобувача, її наукового консультанта та бажаємо подальших наукових звершень!

Галина Богучарська, прес-центр ЛНУ